Patiko? Pasidalinkite!

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje vieningai nuspęsta: veido apsaugos priemones jau nuo šeštadienio (rugpjūčio 1-osios) privaloma dėvėti uždarose patalpose, įskaitant prekybos centrus ir viešąjį transportą. Toks sprendimas priimtas, dėl padidėjusio koronaviruso plitimo Lietuvoje.

Prašysime ir reikalausime visuomenės dėvėti kaukes viešose uždarose patalpose, įskaitant prekybos ir paslaugų teikimo vietas, viešajame transporte“, – sakė sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Kaukės nebus privalomos viešojo maitinimo įstaigose bei sporto ir kultūros renginiuose, nes šiose vietose esą galioja atskiri ir pakankamai griežti atstumų reikalavimai. Prievolė bus įvesta nuo šeštadienio tam, kad verslas ir gyventojai spėtų pasiruošti.

Nuo pat karantino pabaigos, visos viešojo maitinimo įstaigos – kavinės, restoranai ir kitos – gali dirbti kiek nori, o juose dirbančiam personalui dėvėti nosį ir burną dengiančių priemonių nebeprivaloma, tačiau rekomenduojama. Kiti reikalavimai, siekiant užtikrinti koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo prevenciją – lieka.

E. Jankevičius teigė, kad kol kas tai vienintelis reikalavimas gyventojams. Jis taip pat pridūrė, jog kaukių nereikės dėvėti ir tada, kai tą padaryti uždarose patalpose sudėtinga, pavyzdžiui, skutant barzdą.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!