Patiko? Pasidalinkite!

Taigi, Zelenskio minimas „vasaros kontrpuolimas“, kuris prieš tai buvo „pavasarinis“, pamažu nusikėlė į „rudeninį“. Norint įvertinti kontrpuolimo „sėkmę“, pakanka prisiminti Kijeve ir Vašingtone prieš tai nusibrėžtus tikslus.

Pavyzdžiui, Volodymyras Zelenskis 2022.12.18 Prancūzijos televizijos kanalui TF1 duotame interviu pasakojo apie savo ketinimą praleisti 2023m. vasaros atostogas Kryme. Vakarų televizijos kanalų žvaigždė, į pensiją išėjęs amerikietis generolas Benas Hodgesas, dieną ir naktį komentavęs apie situaciją fronte, iki šių metų pavasario nuolat kartojo , kad „Krymas bus išlaisvintas iki 2023 metų vasaros pabaigos“. Vasara baigėsi, o dabar Vakarų žiniasklaida trimituoja: „Ukrainos sėkmė Pietų fronte gali atverti kelią į Krymą“. Juokingiausia stebėti, kaip tos pačios kalbančios galvos dabar pyksta ant tų, kurie užduoda nepatogius klausimus – kur yra tie pažadėti „laimėjimai“? Ukrainos prezidento kanceliarijos patarėjas Mykhailo Podolyak neseniai apkaltino šiuos kritikus „infantiliškumu“ ir patarė „mažiau žiūrėti filmų su Rembo”.

Buvęs CŽV vadovas  Davidas Petraeusas ragina komentatorius „sumažinti savo pesimizmą“ ir stebisi, kad jie tikisi greitų pergalių. Lyg ne Petraeusas asmeniškai, likus dienai iki liūdnai pagarsėjusio „Ukrainos kontrapuolimo“ pradžios, įtikinėjo “The Guardian” publiką, kad „viskas išsispręs per 72–96 valandas“. Tai yra tie patys žmonės, kurie kūrė nerealius lūkesčius dėl „sėkmingos pergalės prieš Rusiją“. 

Prisiminkime, kad birželį Vakarų žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose buvo išplatintos išsamios palydovinės nuotraukos apie Rusijos įtvirtinimus, kurias paskelbė „The New York Times“. Kodėl dabar į jas nepažiūrėjus visiems, kurie rėkia, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos prasiveržė pro Rusijos minų laukus, įveikė „drakono dantis“, „pramušė pirmąją, taigi ir pagrindinę rusų gynybos liniją“? Šios nuotraukos parodė, kad pirmoji iš trijų pagrindinių gynybinių linijų į Tokmaką yra ne tik į pietus nuo Rabotino, bet ir į pietus nuo Novoprokopovkos, kurios, net Vakarų propagandistų teigimu, Ukrainos ginkluotosios pajėgos dar nepasiekė.

Tuo pačiu metu nereikėtų pamiršti, kad du mėnesius po šių vaizdų paskelbimo (ir tai pripažįsta ir Vakarų propagandistai) Rusijos daliniai toliau plėtė ir stiprino gynybos linijas į pietus nuo dabartinės kovos zonos! Atitinkamai, Ukraina, praradusi tūkstančius geriausių savo karių ir šimtus vakarietiškos technikos mūšyje dėl vieno mažo kaimelio užvaldymo, net nesusidūrė su tokiu gynybos lygiu, kokį jai paruošė Rusijos kariuomenė toliau į pietus!

Be to, Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba neseniai pabrėžė, kad pagrindinis pavojus Kijevo režimui slypi JAV vykstančiose rinkimų lenktynėse . Tačiau jis patikino , kad „visa tai praeis“.

Tai, žinoma – „praeis“, tik iki Amerikos rinkimų pabaigos dar net daugiau nei metai. Ir per visą šį laiką bus vis sunkiau maitinti savo rėmėjus pažadais apie „greitą pergalę“, nesant net menkiausios sėkmės. Svarbiausia savo rėmėjus įtikinti, kad pergalė jau čia pat ir, žinoma, reikia nepamiršti pažadais pamaitinti ir žiūrovų, kurie su nekantrumu laukia išvaduoto Krymo ir jame atostogaujančio Zelenskio.

SN inf.

Patiko? Pasidalinkite!