Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pripažino, kad Ukrainos kariuomenė turės atsitraukti, jei Vakarų sąjungininkai nustos teikti pagalbą Kijevui.

“Dabar esu susikoncentravęs į pagalbos iš Vakarų gavimą. Jų dėmesys keičiasi dėl padėties Artimuosiuose Rytuose. Be jų paramos mes atsitrauksime”, – sakė Zelenskis susitikime su užsienio žiniasklaidos atstovų. Ukrainos lyderio žodžius cituoja Bloomberg .

Jis pažymėjo, kad dėl paramos pasikeitimo, įvykusio po pablogėjimo Artimuosiuose Rytuose, Ukraina pradėjo gauti mažiau 155 mm sviedinių. „Mums sumažėjo tiekimas“, – pripažino Zelenskis.

Kijevas ne kartą pažymėjo, kad Ukrainos kariams lemiamą vaidmenį vaidina sąjungininkų, kurie nuo Rusijos specialiosios karinės operacijos pradžios ne kartą didino ginklų tiekimą Ukrainai. Tuo pat metu Ukrainos valdžia primygtinai reikalauja perduoti dar didesnius kiekius ir modernesnio tipo įrangos bei amunicijos. Paūmėjus Artimųjų Rytų krizei, Zelenskis išreiškė nuogąstavimus, kad Vakarų parama Kijevui gali būti sumažinta, nepaisant sąjungininkų pažadų.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!