Patiko? Pasidalinkite!

LR Seimo nariai A.Ažubalis ir L.Kasčiūnas mano, kad žmonės ant tiek kvaili, kad nesugeba atsirinkti informacijos. Jie nutarė patys spręsti, ką žmonėms galima matyti, ko ne. Įvedus žodžio laisvės apribojimą ir spaudos draudimą, “Landsbergistai” iš visų jėgų stengiasi uždrausti žiniasklaidą, kuri viešina jų galimai nusikalstamą veiklą prieš Lietuvą.

“Landsbergistai” Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybą ir Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, ragindami atlikti tinklalapio „Sputniknews.lt“ tyrimą ir imtis įstatymuose numatytų veiksmų, neatmetant galimybės duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę Lietuvos Respublikos teritorijoje pasiekti „Sputnik“ grupės interneto svetaines.

Pasak Seimo narių, vien per pastaruosius kelis mėnesius šiame portale paskelbta informacija galimai pažeidžia Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnį (dėl nesantaikos kurstymo), Baudžiamąjį ir Žurnalistų etikos kodeksus, dezinformuoja, šmeižia ir įžeidžia žmones, žemina jų garbę ir orumą.

„Vien per pastaruosius kelis mėnesius tinklalapyje buvo publikuota gausybė straipsnių, šmeižiančių mūsų partizanus, žeminančių mirusiųjų atminimą, iškreipiančių Lietuvos politikos aktualijas ir kurstančių nesantaiką. Lietuva yra išsikėlusi tikslą užkirsti kelią melagingoms naujienoms ir kitoms Kremliaus informacinio karo priemonėms. Ši nuostata ne kartą patvirtinta, kuomet Lietuvos teritorijoje buvo nutrauktos įstatymus pažeidusių televizijos kanalų retransliacijos. Akivaizdu, kad informaciniai išpuoliai yra tęsiami internete, todėl prašome atsakingų institucijų imtis veiksmų“, – teigė Seimo narys L. Kasčiūnas.

„Mano žiniomis, „Sputnik“ sulaukia per 399 tūkst. unikalių lankytojų per mėnesį. Pagal lankytojų srautą, beveik ketvirtadalis visų tinklalapio skaitytojų yra iš Lietuvos. Mūsų valstybės pastangos užtikrinti piliečių informacinį saugumą bus bevaisės, jei ir toliau bus vengiama imtis principingų veiksmų internetinės žiniasklaidos srityje“, – pažymėjo A. Ažubalis.

“Sputniknews.lt”, nei karto nėra bausta ar nuteista, dėl melagingos informacijos skleidimo, visa tai ką sako du galimi JAV agentėliai, tėra jų fantazijos vaisius ir kliedesiai.

Šis duetas, Kaščiūnas ir Ažubalis  į savaitę praneša po kelis pranešimus nukreiptus prieš Rusiją, Baltarusiją ir paskutiniu metu prieš Kiniją. Verta būtų atitinkamoms tarnyboms patikrinti šių veikėjų psichinę būklę, nes paskutiniai jų veiksmai prasilenkia su realybe ir tikrove. Jie tiesiog užsiima atviru tautų kiršinimu ir galimu tautiniu nesantaikos kurstymu.

Ar esate girdėję, kad Baltarusijoje ar Rusijoje uždraustų transliuoti vieną ar kitą televiziją arba uždraustų kokio nors naujienų agentūros veiklą šalyje. Nevarkite, nerasite, nes visos vakarų agentūros kuo puikiausiai tose šalyse veikia ir niekas jų neuždraudžia.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!