Patiko? Pasidalinkite!

Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje (konkrečiai ,,Lietuvos Ryto“ ir ,,15min.“ portaluose) pasirodė keletas straipsnių, kur buvo paminėta mano pavardė, ryšium su taip vadinama „Paleckio byla“. Pastebėjau  mano žodžių iškraipymus, ir įvairias abejotinas versijas. Pateikti kai kurie faktai, kurie neatitinka tikrovės. Dėl to esu priverstas parašyti šį atsakymą.

Buvau įtrauktas į šį apgailėtiną spektaklį, visiškai netikėtai, be jokios kaltės. Matydamas šią situaciją, teigiu:

Pirma- turiu paneigti  teiginį, kuris  man iš karto primena šmeižtą: tai  kas buvo panaudota ,,Lietuvos Ryto“ portalo publikacijoje , kad manę įtaria,  jog esu padėjęs A. Paleckiui rinkti informaciją apie sausio 13 įvykių vykstančio proceso dalyvius- teisėjus ir prokurorus ir pan. Pareiškiu, kad iki šiol jokie įtarimai man pateikti nebuvo. Taip, mano namuose ir darbo vietoje buvo atliktos kratos, tai pat buvau pats nuvykęs į apklausą net nereikalaudamas oficialaus kvietimo. Tačiau mano dalyvavimo šiose veiksmuose statusas – nuo pat pradžios buvo ir dabar lieka – liudytojas.

Ne vienas iš su manimi bendravusių teisėsaugos atstovų net žodžiu nepaminėjo, kad mane kuo nors įtaria. Iš nutarimo atlikti kratą,  kurį jau gavau, pagrindinį mintį galiu interpretuoti maždaug  taip: aš galimai buvau įtrauktas į galimai vykdomą veiklą. Man tai reiškia kad ir kaip liudytojas esu įtrauktas su formuluote (galimai)2 („galimai“ kvadratu).  Todėl savo asmenišką poziciją galiu pareiškiu taip : aš suprantu savo liudytojo statusą šioje byloje, tik tuo atžvilgiu, kad galiu paliudyti , kad nieko panašaus  nebuvo.  Net nekalbant apie kažkokius „įtarimus“. Todėl prašau ,,Lietuvos Ryto“ portalą atsiprašyti už tokią informaciją, paneigti ją. Nes mano nuomone, tai gali suklaidinti įvairius piliečius, sudaryti klaidingą nuomonę apie manę  bendradarbių  ir pažįstamų rate ir  kitaip įtakoti mano gyvenimą.

Dalyvavau jaunimo festivalyje. Tai normalu? Ar irgi jau nusikaltimas?

Antra-  ,,Lietuvos Ryto“ portale paminėta  apie paimtus  daiktus, tame tarpe medalį už dalyvavimą Pasauliniame  Jaunimo festivalyje, taigi esu priverstas pakomentuoti ir šią temą.  XIX Pasaulio  Jaunimo  Festivalyje, kuris įvyko Maskvoje ir Sočyje 2017 metais, dalyvavau dėl savo asmeninių interesų, dėl savo gyvenimo pozicijos.  Reikia paminėti kad oficialiai pagrindinis šio festivalio organizatorius – Tarptautinė Demokratinio Jaunimo Federacija, kurios centrinė būstinė yra Vengrijoje, o prezidentas – graikas Nikolas Papadimitriju (jungia apie 80 jaunimo organizacijų 60 pasaulio šalyse).

Rusija tapo 2017 metų festivalio šalis-šeimininkė. Man dalyvaujant festivalio renginiuose jokių nekorektiškų pareiškimų ar kitokių veiksmų Lietuvos atžvilgiu, nei iš organizatorių, nei iš dalyvių nesu pastebėjęs.  Atvirkščiai, buvo malonu matyti tarp organizatorių iškeltų pasaulio valstybių vėliavų, ir Lietuvos Respublikos  vėliavą, tai pat girdėti gerus žodžius iš kitų dalyvių, pagrinde Rusijos Federacijos regionų, kurie dar prisimena ir vertina pvz. Lietuvoje pagamintų maisto produktų kokybę ir panašiai.

Tačiau pabrėžiu, kad niekada neleisčiau ir neleidau sau kokiu nors pareiškimų ar veiksmų, kuriems neturėjau įgaliojimų.  Šių metų gruodžio 15 diena, šį atminimo  medalį man įteikė Rusijos Federacijos Ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas, tai įvyko oficialioje aplinkoje, viešbutyje „Panorama“ , tradicinio „Rusijos tautiečių“ renginio metu, kartu su kitais apdovanojimais. Gruodžio 18 d.  įvyko kratos, ir tarp kitų daiktų buvo paimtas šis medalis, o tai pat atitinkamas padėkos raštas su Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino parašu. Man visiškai nesuprantama ir liūdna dėl to, kad šitie daiktai papuolė į teisėsaugą dominančių sąrašą. Gal kažkas mano, kad  aš esu pirmas istorijoje  „šnipas“ ir „agentas“ , kuriam oficialiai įteikia apdovanojimus vos ne „darbo vietoje“?  Man tai atrodo visiška nesąmonė.

Noriu pareikšti, kad  turėdamas  savo politinius įsitikinimus ir požiūrį, laikau save Lietuvos patriotu. Turiu namuose tikrai ne vieną tą įrodantį dokumentą, vieną iš jų, padėkos iš Lietuvos aukšto pareigūno nuotrauką, pridedu prie straipsnio. Tarp kitko ši padėka buvo padėta namuose, kartu su padėkos raštu nuo V. Putino ir tarpusavyje nesipriešino. Man nebūdinga, rodyti tokius  dalykus viešai, aš darau tai tik siekiant patvirtinti savo žodžius, kad visada stengiausi laikytis sąžiningo žmogaus ir piliečio principų.

Pavel padėka.jpg

Kas kuria ,,verslininkų“ grupes ?

Trečia -kalbant apie 15 min. publikaciją aš  su nuostaba sužinojau,  kad esu verslininkas iš Vilniaus, kuris vadovauja „automobilių remonto bendrovei, kuri priklauso jo sutuoktinei“ . Tai netiesa – aš šiuo metu dirbu gamykloje paprastu  įrangos remontininku. Dėl bendrovės – iki 2015 teko vadovauti tokiai „bendrovei“, bet realybėje tai buvo mažos remonto dirbtuvės, kur aš būdamas „direktorius“ praktiškai dirbau pats, savo rankomis. Įgijus atitinkamą patirti  supratau, kad toks „verslas“ tikrai ne mano pašaukimas, ir nusprendžiau grįžti prie samdomo darbininko statuso.  Dabar  kyla klausymas, ar gerbiamieji žurnalistai naudojasi tokiais visai „ surūdijusiais“ duomenimis, dėl to kad neturi geresnių informacijos šaltinių?

Arba gal kam nors naudinga, kad aplink Algirdą Paleckį susidarytų  „neaiškių  verslininkų“ grupelė? Jei taip, su manimi šūvis  visiškai „pro šalį“. Kas liečia pačių „įtarimų“ , man atrodo neverta net aiškinti, kad dirbdamas tokį darbą ir turėdamas atitinkamą pažinčių ir bendravimo ratą , aš net (galimai)  negalėčiau vykdyti nieko panašaus, net atsiradus norui, kurio irgi niekada nebuvo.

Pasisakau už darbo žmonių interesų gynimą

Dėl savo politinių pažiūrų ir dalyvavimo  Socialistinio Liaudies fronto (SLF) veikloje, manau kad vien narystė ten parodo socialistinę pasaulėžiūrą (kairiąją).  Man atrodo tai normalu. Esu paprastas darbo žmogus ir renkuosi politinę poziciją atitinkamai statuso. Pastaroji yra paprasta kaip „5 centai” – darbo žmonių interesų ginimas. Aišku ir taikos gynimas, parama šeimoms. Kas liečia kalbas apie SLF veiklą, kuri  nukreipta prieš Lietuvos interesus, tai tegul atitinkami kalbėtojai pateikia įrodymus ir uždaro SLF. Kitaip tai man atrodo kaip šmeižtas. Tos pačios kalbos buvo ir kai A. Paleckis buvo pirmininkas, jos tęsiasi ir dabar, kai organizacijai po jo išėjimo bei įvairių ilgalaikių bylų prieš SLF narius ir konkrečių trukdymų   praktiškai labai pakenkta.

Prieš keletą metų kai kurios atsakingos struktūros net pradėjo SLF likvidavimo procesą, ir tik teismo sprendimas leido vykdyti pertvarkos procesą. Tai  jau nusibodo ir nebejuokinga. Po SLF likvidavimo kaip partijos, kuris jau įvyko (SLF tapo asociacija) aš savo manau stočiau į kitą partiją, kurį parodytų tikras  pastangas ginti darbo žmonių interesus.

Ką manau apie A. Paleckį ?

Tai pat šiame kontekste, manau, kad privalau pareikšti savo pozicija dėl pačio  Algirdo Paleckio.  Visu pirma aš pastebėjau tokį įdomų faktą: iš pradžių visose dokumentuose, su kuriais oficialiai buvau supažindintas,  visur figūravo A. Paleckis pirmoje vietoje,  o visi kiti kaip jo galimi pagalbininkai. Tačiau  paskutinėje  „dokumentų redakcijoje“, kurią gavau į rankas, jau regiu permainas : ten atsirado Deimantas Bertauskas. Ten jis eina pirmoje vietoje ir mano akimis žiūrint galima suprasti, kad jau jis yra pagrindinis asmuo.  Aišku nemalonu ir baisu turėti  tokių reikalų  su teisėsauga, ypač kai trūksta ir pinigų advokatui, o viskas kaitaliojama prie tavo akių.   Žiniasklaidai, kaip supratau, A. Paleckis yra patogesnis, kaip „šnipų gaujos“ vadas , todėl šie „redagavimai“,  lieka nepastebėti.

Algirdą Paleckį aš pažįstu kaip padoru žmogų, mylintį savo šalį ir jos žmones . Intelektualą ir eruditą, gal net idealistą, kuris visada stengdavosi suprasti ir gerbti oponento nuomonę. Tai galiu pareikšti, ne kartą buvęs jo oponentu diskusijose, net nežiūrint į mūsų statuso ir išsilavinimo skirtumą. Šis žmogus visada buvo prieš ekstremizmą, konfliktų eskalavimą.  Aišku,  kad tai mano subjektyvi nuomonė,   bet aš netikiu, kad Algirdas galėjo daryti bet ką, kas galėtų pakenkti Lietuvos žmonėms.  Šį žmogų negalimą laikyti kalėjime kaip kriminalinį nusikaltėlį, kai kaltinimai paremti , tuo baisiu žodžiu  „ galimai“ , kvadrato ir kubo laipsnyje.

Taigi  galiu pareikšti poziciją taip: kaltinimai, įtarimai turi būti pareiškiami konkrečiai – t.y. „jis darė tą ir tą“ už tai ir sulaikytas, o ne „ galimai“  vykdė  „galimai“ gautas užduotis“. O tada įrodinėkite ir darykite savo darbą. Tik nepamirškite:  paprastam žmogui  tai gali būti skausminga ir baisu… Pavyks – apdovanojimai ir premijos. Ne – atvirkščiai… O dabar išeina – įrodys, neįrodys – vis tiek šaunuoliai. Parodė budrumą.

Aišku, kas mes tokie, paprasti darbininkai , kad mokyti profesionalus-pareigūnus, žurnalistus ir kitus atsakingus asmenis. Bet turiu pasakyti – ne ten ieškote! Tai mano, kaip žmogaus ir piliečio atvirai  nuomonė.

Pavelas  Ževžikovas


Patiko? Pasidalinkite!