Patiko? Pasidalinkite!

Štai kaip keistai parašiau, juk reikėtų rašyti, politinė ekonomika. Deja mieli žmonės, politinės ekonomikos niekada nebuvo. Buvo ekonominė politika. Tie kurie studijuoja viešųjų ryšių administravimą, ko gero susiduria su viena priešybe. Su ja susidūrėme savu laiku ir mes.

Juk vidurinio mokslo ir auklėjimo darbuose, visur buvo sakoma, kad valstybę valdo liaudies atstovai. Ir jokio skirtumo kokia santvarka. Liaudies atstovai. Bet kai nueini studijuoti į kokį institutą, ir pasirenki ekonomikos specialybę, tau kaip kirviu jau pirmame kurse kala į galvą, kad valstybe valdo verslas, investicijos ir valiutos pasirinkimo modeliai.

Va čia tai bent, pradžiai niekaip nebe susigaudai kur pakliuvai. Visos gražios pasakos krenta kaip varvekliai nuo stogo. Supranti, kad prezidentas, tėra valstybės simbolis , kaip ir ta vėliava plazdanti virš prezidentūros. Supranti, kad seimo nariai klauso savo rėmėjų, o jie yra verslo klasės atstovai ir korporacijos.

Supranti, kad pinigai reiškia auksą ir sidabrą, o visa kita valiuta, talonas, atitinkantis arba ne, tavo aukso ir sidabro sankaupas. Po to prasideda visai kiti monai. Pasirodo, kad ir tarp valiutų vyksta kova, vienos valiutos išstumia kitas iš apyvartos . Tiek visko daug sužinai, kad reikia imti atostogas ir pailsėti keikiant vidurinės mokyklos mokytojus.

Apsiraminęs, grįžti studijuoti. Tačiau pasaulį pradedi matyti kitomis akimis. Ir taip tampa viskas aišku, taip viskas paprasta, jog gali nuspėti kas bus po metų dviejų ar kada keisis valdymo forma, t.y kada keisis santvarka.

Sužinai, kad pasaulio pramonė, vykdoma viena tam kad didžiulei pasaulio žmonijos bendruomenei. Būtų užimtumas, kad būtų užimtumas, o per jį būtų galima suvaldyti visa pasaulio žmonijos fermą. Apima graudulys. Ir kuo gi aš nusikaltau, kad turiu būti tame tvarte pavadinimu šalis, valstybė sąjunga.

Kodėl negaliu gyventi laisvas? Paleiskite, niekam aš netrukdysiu, nieko nekritikuosiu, niekam nesakysiu tik paleiskite. Ir tave paleidžia. Paleidžia badomajam laikotarpiui. Jau po pirmos žiemos, supranti kad be to valdovo, be to tvarto tu nemoki išgyventi , kad tu mirsi, jei tau neparodys kaip gyventi. Jei tau neduos instrumentų kurie reikalingi kad išgyventumei.

Neduos vaistų be kurių tu mirtumei, o kur transportas, kur energetika. Nuleidi galvą ir grįžti į tvartą, grįžti į fermą ir kriuksėdamas lapnoji ėdalą, kurį tau paruošė tavo šeimininkas.

Vokietija už švarų orą.jpg

Nuotraukoje, Vokietijos streikuotojai už švarų orą. Iš tikro, tai auto korporacijų pasamdyti aktoriai, priverčiantis žmones patikėti kad dyzeliniai motorai teršia aplinką.

O iš tikro, automobilių gamintojai bankrutuoja, nes naujų automobilių prekyba beveik nulinė. Naujų automobilių aikštelės perpildytos, ką ten aikštelės ištisi nenaudojami aerodromų takai užstatyti naujais automobiliais. Kaip ir sakiau. Pasaulio ekonomika, vykdoma tam kad pasaulio žmonija turėtų užimtumą. Kol žmogus užimtas, jis neturi kada galvoti kokiomis sąlygomis jis gyvena.

Viešas melas ir vieši melagiai kurių Jūs nenorite matyti

Pasaulio valdantieji, turi geriausius visų sričių specialistus. Jiems dirba patys geriausi mokslininkai, gydytojai ir tt. Ne išimtis, kad jiems dirba geriausi ryšiams su visuomene specialistai.

Valdymo formos ir jų modeliai

Nuo neatmenamų laikų, pasaulio valdantieji nepasikeitė. Jų dinastiškumas tęsiasi iki šiol. Tai nenutrūkstama giminės grandinė. Aš žaviuosi jų sudaryta specialistų kasta darbui su pasaulio žmonija. Pavadinkime tą specialistų luomą masonais. Na juk gražus pavadinimas- Masonai. Tai va. Tie masonai, sukūrė tokius valdymo modelius, apie kuriuos nekalba jokia vieša mokslo auditorija. Melas- tai pati sunkiausia mokslo šaka visame mokslo vandenyne.

Melas-  pati sunkiausia specialybė. Melas turi daugybę formų, daugybę paskirčių. Tačiau Masonų įvaldytas melo mokslas neturi analogų. Tiek tūkstantmečių metų, gyvuoja žmonija, ir ji pastoviai apgaudinėjama, o kaip neatsitokėja, taip neatsitokėja.

Jums pateiksiu vieną melą. Tai žodžių sampratos melo šedevras. Daugelis iš jūsų žino ką reiškia žodis rotacija. Na juk visur ši samprata naudojama. Technikoje, moksle, ir valstybių valdyme, specialistų kaitoje.

Tai žodis reiškiantis kaitą. Pakeičiant vieną kitu, iš jau buvusių. Štai yra įmonė, kuri susideda iš daug atskirų mažų firmelių dirbančių sinchroniškai. Ir staiga, vienoje iš firmelių stoja produktyvumas. Žodžiu firmelė pradeda nešti nuostolius. Ką daro įmonė? Bendru susitarimu visos firmelės sprendžia problemą, pakeičia firmelės vadovą. Gal net darbininkus išmėto po kitas firmeles, ir vėl sukuria tokia pat firmelę.

Kas įvyko. Įvyko rotacija. Pasikeitė veiksniai, bet nepasikeitė ir neišnyko verslas. Tai gi. Arčiau reikalo. Bankas SNORAS. Kas su juo atsitiko??? Jis bankrutavo, nusinešdamas žmonių sankaupas.

Ar nieko nepastebėjote??? Jis bankrutavo. Buvo iškelta bankroto byla, likusi turtą išpirko kiti juridiniai asmenys, dalinai atsiskaitė su klientais. Ir tuo viskas baigėsi.

Dabar kartoju žodį bankrotas palaipsniui. Bank-rotas. Ar pagavote kampą??? Banke įvyko rotacija. Jis vienoje vietoje sunyko, bet kitoje vietoje, po kitu pavadinimu vėl veikia ir vykdo veiklą. O dabar atsiverčiame Wikipediją. Ir štai, štai kaip gražiai padaromas pasaulinės reikšmės melas. Puiku, tiesiog puiku. Samprata rotacija. Padaryta samprata žlugimas. Viešas melas.

Ričardas Auglys

 


Patiko? Pasidalinkite!