Savo Facebook paskyroje Artūras Zuokas kreipėsi į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą prašydamas suteikti buvusiam JAV CŽV darbuotojui Edvardui Snoudenui politinį prieglobstį
Galimi du variantai. Zuokui nuo skyrybų pavažiavo stogas, arba jis yra geopolitiškai bukas. Gitanas Nausėda groja pagal JAV muziką nuo pirmų dienų, tęsia Landsgrybistinę politiką ir tai, kad jis sutiktų duoti prieglobstį CŽV persekiojamam buvusiam darbuotojui yra visiški kliedesiai. Arba Zuokas keičia kailį ir stojo į Rusijos pusę, gindamas Edvardą Snoudeną, kas taip pat yra neįtikėtina.
2013 metų birželį Snoudenas laikraščiams “Washington Post” ir “Guardian” nutekino įslaptintą medžiagą apie JAV ir Didžiosios Britanijos specialiųjų tarnybų žvalgybos programas internete.
Jis skrido į Honkongą, o iš ten į Maskvą, kur kurį laiką praleido Šeremetjevo oro uosto tranzito zonoje. Rusija metams suteikė Snoudenui laikiną prieglobstį, su sąlyga, kad jis nutrauks savo veiklą prieš JAV. 2014 metų rugpjūčio mėnesį Snoudenas gavo tris metus galiojantį leidimą laikinai gyventi. Šis dokumentas suteikia jam galimybę keliauti ne tik Rusijoje, bet ir užsienyje. 2017 metų sausį leidimas gyventi buvo pratęstas iki 2020 metų.
Artūro Zuko kreipimasis į Gitaną Nausėdą:
“Šiandien kreipiausi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu suteikti politinį prieglobstį Edvardui Snoudenui (Edward Joseph Snowden), visame pasaulyje žinomam kovotojui už žmogaus laisves ir teisę į asmens privatumą.
Lietuva yra laisvės šalis ir gerai prisimena, ką reiškia totalitarinė visuomenės sekimo ir kontrolės sistema. Todėl Lietuva turi prisidėti prie geresnio pasaulio, kuriame būtų gerbiamos pamatinės žmogaus laisvės bei teisės, o valdžios, ypač demokratinėse šalyse, negalėtų jų pažeidinėti.
Siūlyčiau Prezidentui net išimties tvarka suteikti E. Snoudenui Lietuvos pilietybę ir taip prisijungti prie pasaulio bendruomenės, tame tarpe ir JAV, kuri vertina E. Snoudeno pastangas, kad vyriausybės ir politikai nepiktnaudžiautų savo galiomis. Šiandien ypač prasminga ir būtina principais bei vertybėmis pagrįsta užsienio politika.
Priminsiu, kad JAV Kongresas reaguodamas į E. Snoudeno paskelbtą informaciją 2015 m. priėmė įstatymą, vadinamą ,,JAV Laisvės aktu‘‘, kuris gina asmens teises į privatumą ir apriboja valstybės institucijų galias masiškai šnipinėti savo piliečius.
Prezidente, kol kitų šalių prezidentai, į kuriuos kreipėsi E. Snoudenas, delsia, parodykite mūsų mažos šalies drąsą ir laisvės balsą pasauliui : Lietuva = Laisvės šalis.”
BV inf.
ADAMKEVIČ-ZUOKAS -ČŽV