Patiko? Pasidalinkite!

VRM ministrė Agnė Bilotaitė praneša:

Neteisėtų migrantų skaičius netrukus pasieks 3000. Kritinė masė šių žmonių šiuo metu apgyvendinti pasienio užkardose. Dėl to pasieniečiams vis sunkiau vykdyti savo pareigas, susijusias su sienos apsauga, nes jie turi saugoti ir rūpintis migrantų apsauga ir spręsti su tuo susijusias problemas.

🔘 Užkardos nėra tinkamiausia vieta neteisėtiems migrantams toliau būti. Todėl mūsų tikslas dabar – kuo greičiau šiuos žmones iškelti į kitas laikino apgyvendinimo vietas. Rūdninkų poligonas – viena tokių vietų.

🔘 Tai, kas vakar vakare įvyko Rūdninkuose, kai susirinkusi minia užtvėrė kelią neleisdama į teritoriją įvažiuoti aptarnaujančiam transportui ir tęsti stovyklos įrengimo darbus, niekaip nepavadintume taikia vietos bendruomenės akcija, kaip buvo skelbiama viešai.

🔘 Ten dalyvavo daugiausiai asmenys, atvykę iš kitų šalies regionų ir nusiteikę agresyviai. Jų buvo apie 150, o tai jau šiurkštus Susirinkimų įstatymo pažeidimas.

🔘 Rūdninkuose esantis Viešojo saugumo tarnybos poligonas yra specialiosios paskirties objektas su tvora, apsauga, čia rengiamos pareigūnų pratybos. Jis smarkiai nutolęs nuo gyvenamųjų vietovių, tai norisi paklausti: ką vakar susirinkusieji gynė?

🔘 Tai buvo pikta tyčinė provokacija, nukreipta prieš valstybę. Vadinamosios protesto akcijos dalyviai įsiveržė į poligono teritoriją, puolė pareigūnus, padegė sunkvežimio padangas. Nusikalstama veika objekte, kuris turi specialųjį statusą, yra rimtas nusikaltimas.

🔘 Kreipiausi į Policijos departamentą ir Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pritaikyta atsakomybė. Esant antivalstybinės veiklos požymių kreipiausi ir į Valstybės saugumo departamentą.

🔘 Noriu patikinti, kad vakar vykę veiksmai gerai organizuoti ir suplanuoti veikiausiai turint tikslą kelti neramumus ir chaosą valstybėje.

🔘 Vidaus reikalų ministerija jau pateikė siūlymą Vyriausybei įvertinti situaciją ir spręsti dėl nepaprastosios padėties įvedimo.

🔘 Aš dėkoju pareigūnams už profesionalumą, jie savo darbą atliko gerai – užtikrino, kad būtų laikomasi įstatymų.

🔘 Stovykla Rūdninkų poligone įrenginėjama toliau – apsauga sustiprinta.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!