Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka susitikime su Rusijos Leningrado srities gubernatoriumi Aleksandru Drozdenko pasiūlė jūrų uoste pastatyti bendrą terminalą, praneša BelTA.

Susitikimo pradžioje Aleksandras Lukašenka pirmiausia priminė bendrą istoriją, siejančią Baltarusiją ir Leningrado sritį. Jis pažymėjo, kad pokario metais leningradiečiai dalyvavo atstatant Minską, statant sostinės metro ir padėjo plėtoti Baltarusijos mokslą. „Kad ir kur eitumėte, viskas susiję su Pyteriu“, – sakė Lukašenka.

“Mes dabar daug kalbame ir jau dirbame keisdami savo prekių tiekimo logistiką. Ust-Luga uostas yra Leningrado sritis. Mes turime susitarti bet kokia kaina. Tačiau yra tik vienas klausimas – geležinkelio tarifai ir perkrovimas uostuose”, – pažymėjo Aleksandras Lukašenka.

Pasak Lukašenkos, jis šį klausimą aptarė su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Lukašenka pasiūlė bendradarbiauti ir pastatyti Leningrado srityje „savo krantinę, tarkime, savo uostą“. Jis pažymėjo, kad šiems tikslams gali būti skiriamos lėšos, sutaupytos statant Baltarusijos atominę elektrinę.

Aleksandras Drozdenko
Aleksandras Drozdenko

Aleksandro Drozdenko teigimu, Leningrado sritis jau padidino miškų ūkio technikos pirkimus Baltarusijoje ir pradėjo pirkti sunkią kelių techniką. “Tik iš Leningrado srities biudžeto planavome 2021 m. įsigyti daugiau nei 100 vienetų”, – sakė regiono vadovas.

Miesto transportas taip pat domina Leningrado sritį. “Bendrovė” Piteravto “planuoja įsigyti didelį kiekį – iki 1,5 tūkstančio kombinuotų autobusų. Pirmieji šimtai autobusų bus įsigyti jau 2021 m. pirmąjį ketvirtį. Čia mes taip pat esame pasiryžę palaikyti gerą ilgalaikį bendradarbiavimą”, – sakė Aleksandras Drozdenko.

Leningrado srityje 2021 metai paskelbti švaraus vandens metais. “Mes norime įsigyti vandens valymo įrenginių pagamintų Baltarusijoje – nuo mažų konteinerių iki didelių modulinių pastatų. Mes jau įsigijome daugiau nei dešimtį tokių įrenginių ir išbandėme. Ruošiamas didžiulis užsakymas kitiems metams”, – pridūrė Leningrado srities gubernatorius.

Belta.by inf.


Patiko? Pasidalinkite!