Patiko? Pasidalinkite!

„Landsbergistų” partijos atstovai liko nepatenkinti Sauliaus Skvernelio pasisakymu, jog TS-LKD partija „daro visus žingsnius, kurie galiausiai nukreipti prieš valstybę arba visuomenę”

Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kalbėdamas apie savo ateities politinius planus bei apskritai apie būsimus rinkimus, aiškiai nurodė, jog, anot jo, konservatoriai kitų Seimo rinkimų nelaimės, nes „tai antivalstybinė partija, kuri skurdino žmones”, aišku, kad šis premjero pasisakymas sukėlė konservatorių nepasitenkinimą.

Seimo narys, „Landsbergistų” partijos atstovas Arvydas Anušauskas tvirtina, jog panašūs premjeros pasisakymai daro jį vis labiau panašiu į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininką Ramūną Karbauskį. Pasak Anušausko, tokios nuomonės „veda tik prie visiško politinio bankroto”.

„Pagaliau premjeras ištarė B ir tapo visom prasmėm panašus į Karbauskį (ar Gražulį) <…>. Taip šimtai tūkstančių žmonių teisėtai balsuojančių už „Landsbergistus” paskelbti antivalstybiniais.

Saulius Skvernelis apie „Landsbergistų” rinkėjus neužsiminė nei vieno žodžio, bet Anušauskas išvertė kitaip.

Ar čia yra ką pridėti? Tikrai ne. Toks išpuikimas ir nesivaldymas, opozicijos niekinimas veda tik prie visiško politinio bankroto. Socdemai tikrai nori tokio sąjungininko po 9,5 mėn?” — rašo savo Facebook Anušauskas. Savo ruožtu kitas „Landsbergistų” frakcijos atstovas Laurynas Kasčiūnas tvirtina, kad nedera kalbėti apie antivalstybinę veiklą tam, kuris leido Seime veikti politikams, „turintiems sąsajų su Kremliumi”.

„Šiaip tai antivalstybinė veikla yra tada, kai esi informuotas, jog Seime veikia sąsajų su Kremliumi turintys politikai ir juos jungianti organizacija, per 30 metų dariusi viską kad tautinės bendrijos nebūtų integruotos į nepriklausomos Lietuvos gyvenimą, bet tu ne tik flirtuoji su jais, sudarai valdančią koaliciją, atiduoti jų kontrolei dvi strategines ministerijas, bet su jų pagalba dar ir išsiasvaltuoji sau keliuką link namų”, — rašo Facebook Kasčūnas.

Anksčiau premjeras duodamas interviu įvertino „Landsbergistų” partijos šansus laimėti kitus Seimo rinkimus. Atsakydamas į klausimą, ar jo manymu, kitais metais valdančiąją koaliciją galėtų formuoti konservatorių partija, jis atsakė, jog ši partija rinkimų nelaimės. Skvernelis paskelbė, jog „Landsbertgistai” yra „antivalstybinė partija, kuri skurdino žmones, niekada neįgyvendino, nepadarė nė vieno strateginio projekto, Lietuvai reikalingo”.

Paskutinės rinkėjų apklausos duomenimis, lapkritį už „Landsbergistus” balsuotų 19,1 proc. apklaustų rinkėjų, o už LVŽS — 7,5 proc.Kiti Seimo rinkimai Lietuvoje vyks 2020 metų rudenį. Seime 141 vieta. Seimūnai renkami visuotiniu slaptu balsavimu pagal mišrią sistemą: 71 parlamentaras — vienmandatėse apygardose pagal daugumos sistemą, 70 — daugiamandatėje apygardoje pagal partijų sąrašus.

„Landsbertgistų” partija garsėja savo rusofobine pozicija bei antirusiškomis iniciatyvomis. Anksčiau parlamentarai pasiūlė legalizuoti sovietų karių paminklų griovimą, pripažinti Lietuvos komunistų partiją „nusikalstama organizacija” ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie „Rusijos agresiją”.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!