Patiko? Pasidalinkite!

Pastoviai šąlančios kojos yra signalas, kad su Jūsų organizmu kažkas ne taip, todėl būtina pasitikrinti sveikatą

Šaltos kojos gali byloti apie kraujagyslių ir neurologines ligas, interviu kanalui sakė neurologė Irina Liaskina.

Ji pataria pasitikrinti sveikatą, jei šis negalavimas nėra susijęs su tokiomis aplinkybėmis kaip maudymasis šaltame vandenyje ar buvimas šaltyje.

“Simptomas gali būti tokių ligų kaip Reino liga, įvairios kilmės polineuropatijos pasireiškimas: esant cukriniam diabetui, besaikiam alkoholio vartojimui, lėtinei intoksikacijai sunkiaisiais metalais, esant gretutinėms kepenų ir inkstų ligoms”, — pažymėjo gydytoja.

Profilaktikai specialistė rekomenduoja pasirinkti tinkamus drabužius ir avalynę.

“Nedėvėti aptemptų batų, atsisakyti pirkti batus iš dirbtinių medžiagų. Taip pat reikia treniruoti kraujagysles: kontrastinis dušas rytais ir šilta vonia su jūros druska prieš miegą”, — pataria gydytoja.

Liaskina taip pat ragina į racioną įtraukti baltyminį maistą, paukštieną, ankštinius augalus, padidinti daržovių ir vaisių vartojimą, šaltuoju metų laiku vartoti multivitaminų kompleksus.

Reino ligai būdingi kartas nuo karto pasikartojantys rankų ir kojų pirštų smulkių arterijų ir arteriolių spazmai, kylantys dėl kraujotakos sutrikimų. Spazmai prasideda sušalus ar dėl nervinio streso. Polineuropatija — daugybinis periferinių nervų pažeidimas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!