Patiko? Pasidalinkite!

Sorošiniai propagandos ruporai trimituoja siaubingą žinią: “Laidojimo namų šaldytuvuose trūksta vietos, nėra kam laidoti mirusiųjų”. Toks jausmas, kad Lietuvoje keliasdešimt kartų išaugo mirštamumas, nors iš tikro yra visiškai ne taip.

Straipsnyje nuo pat pradžių skleidžiama propaganda apie padidėjusį mirštamumą ir šaldytuvų, kuriuose laikomi lavonai, trūkumą. Bet pats įdomiausias momentas yra tas, kad pavadinime rašoma, jog nėra kam laidoti mirusiųjų.

Ekrano kopija

Šiandien dienai žmonės patys jau nebesugeba palaidoti artimojo. Jie nebesugeba iškasti duobės kapinėse, neberanda patalpų, kuriose būtų galima pašarvoti žmogų. Viską už juos daro “firmos”, o patys artimieji nusimeta atsakomybę ir “vargą”.

Dar visai nesenai žmonės visa tai mokėjo ir nereikėjo jokių laidojimo “firmų”. Artimieji patys iškasdavo duobę kapinėse, pašarvodavo mirusiojo namuose arba kokioje nors salėje, visas laidotuvių rūpestis buvo pasiskirstomas ir artimieji patys atlikdavo daug darbų, už kuriuos šiandien moka didžiulius pinigus.

Kasėjai, nešikai, maisto ruošėjai… O ką jau  kalbėti apie tai, kad artimieji patys paminklus statydavo…

Šis Delfio straipsnis yra dalinai teisingas ir atspindi šiandieninę mūsų degradacijos situaciją. Daugelis sakys, kad tai tarybinis palikimas, nes žmonės buvo ubagai ir nebuvo jokių laidojimų firmų. Ne. Tuomet tiesiog buvo daugiau žmogiškumo, ko šiandien daugelis jau nebesupranta.

Vaidas Žemaitis Lekstutis

 


Patiko? Pasidalinkite!