Patiko? Pasidalinkite!

Ukraina neturi vakcinos nuo COVID-19. Ukrainos prezidentas išreiškė nepasitenkinimą tuo, kad JAV nepateiks savo vakcinos kitoms šalims, kol nebus aprūpinti JAV piliečiai

Ukrainos prezidentas Vladmiras Zelenskis mano, kad neįmanoma paaiškinti savo piliečiams, kodėl šalis negali naudoti Rusijos vakcinos nuo koronaviruso, atsižvelgiant į tai, kad JAV ir ES šalys neteikia savo vaistų. Šią nuomonę jis išsakė šeštadienį paskelbtame interviu leidiniui„ The New York Times“ .

„Neįmanoma paaiškinti Ukrainos visuomenei, kodėl negalima skiepyti vakcina iš Rusijos, kai jų neduoda Amerika ir Europa“, – leidinys cituoja Ukrainos prezidentą.

Kaip pažymi laikraštis, Zelenskis išreiškė nepasitenkinimą tuo, kad dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas gruodžio 8 dieną pasirašė dekretą, pagal kurį Vašingtonas neteiks koronaviruso vakcinos kitoms šalims, kol nebus aprūpinti visi JAV piliečiai. Zelenskis pažymėjo, kad rengiasi „informaciniam karui“ šia tema.

Ukrainos ministras pirmininkas Denisas Shmyhalas penktadienį Aukščiausiojoje Radoje pareiškė, kad Kijevas derasi su visais pasaulio vakcinų nuo koronaviruso gamintojais, išskyrus Rusijos.

Anksčiau gruodį partijos „Opozicijos platforma – už gyvenimą“ politinės tarybos vadovas Viktoras Medvedčukas paskelbė ketinantis kreiptis į Ukrainos registracijos institucijas, kad gautų leidimą Ukrainoje gaminti Rusijos vakciną nuo koronaviruso. Prieš tai D. Medvedčukas susitiko su Rusijos tiesioginių investicijų fondo ir „Gamaleya“ epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centro vadovybe. Po susitikimo jis sakė, kad Kijevas galėtų išspręsti gyventojų skiepijimo klausimą, Ukrainoje pradėdamas Rusijos „Sputnik V“ vakcinos gamybą.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!