Patiko? Pasidalinkite!

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas šeštadienį pareiškė, kad milijonai britų turės pakeisti savo planus ir likti namuose Kalėdoms, nes nauja viruso padermė plinta daug greičiau nei anksčiau žinoma – manoma, kad ji yra 70% labiau užkrečiama, tačiau nėra jokių įrodymų kad naujojo viruso, vadinamo „VUI 202012/01“, variacija būtų mirtina ar mažiau jautri sukurtoms vakcinoms.

Buvo nustatyta, kad mokslininkai pirmą kartą tokio tipo virusą paciente atrado rugsėjo mėnesį.

Pasak Anglijos visuomenės sveikatos tarnybos atstovės Susan Hopkins, „ Sky News “ penktadienį vyriausybei buvo pranešta apie naujos viruso padermės rimtumą, kai modeliavimas patvirtino padermės pavojingumą. Ji teigė, kad virusas gali būti 70% labiau užkrečiamas, tačiau pridūrė, kad tai tik preliminarūs vertinimai.

Todėl kelios šalys laikinai sustabdė keleivių srautus su Jungtine Karalyste. Todėl kelios šalys laikinai sustabdė keleivių srautus su Jungtine Karalyste. Latvija ir Lietuva šaukia skubius Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžius dėl keleivių iš Didžiosios Britanijos atvykimo.

Atsižvelgdama į naują „Covid-19“ variantą, kuris buvo atrastas Didžiojoje Britanijoje, Latvijos vyriausybė taip pat planuoja sekti kitų šalių pavyzdžiu ir sustabdyti keleivių srautą su Jungtine Karalyste, savo „Twitter“ paskyroje praneša ministras pirmininkas Krišjānis Kariņš.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!