Patiko? Pasidalinkite!

Kryžiuočiai, mankurtai, parsidavėliai ir žiopliai tūkstančius metų egzistuojančiai senovės pasaulėžiūrai pasakė NE!

Primename, kad krikščionybė į mūsų kraštus buvo atnešta per kraują, žudynes ir prievartą. Lietuvos valdovai ne kartą parsidavė kryžiuočiams patys, bet pardavė  Lietuvius ir Žemaičius. Lietuviai ir Žemaičiai nuo neatmenamų laikų buvo Gamtataikiai – Pagonys, kai Jėzus dar net nesugalvotas nebuvo!

Seimui ketvirtadienį nesuteikus valstybės pripažinimo senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“, jos krivė Inija Trinkūnienė teigia, kad tokiu būdu pažeidžiamos žmogaus teisės.

Seime buvo peržiūrėta ir po pakartotinio balsavimo birželio 27 d. (balsavo 86 iš 139 Seimo narių; už – 40, prieš – 31, susilaikė – 15) nepritarta, kad Lietuvos valstybė pripažintų senąjį tikėjimą, kuris atgaivintas dar gūdžiais tarybiniais metais.

Prieš ROMUVĄ balsavo du liberalai, keturi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos nariai, vienas socialdemokratas ir 22 „Landsbergistai“.

Kaip rašoma katalikiškame ir kitas krikščioniškas konfesijas palaikančiame tinklalapyje bernardinai.lt, Seimo narys Žygimantas Pavilionis „sakė, kad pateikusieji projektą dėl „Romuvos“ pripažinimo sąmoningai ar nesąmoningai vykdo Kremliaus instrukciją: „Rusijos KGB nuosekliai nuo sovietinių laikų darė viską, kad pagonybė Lietuvoje sustiprėtų. Paskaitykite Dugino raštus, kur jis aiškiai įvardina, kad krikščionybė yra vienas iš tų akmenų, kuriuos reikėtų Lietuvoje sunaikinti.“ Taip pat jis atkreipė dėmesį į tarptautinį tokio žingsnio vertinimą: „Būsime išjuokti visame krikščioniškame pasaulyje.“

Atrodo, kad Ž. Pavilionis bus susipainiojęs, viename sakinyje kalbėdamas apie vieną tikėjimą, kitame – apie kitą.

ROMUVOS krivė Inija Trinkūnienė teigia svarstanti ketinimą kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą: bendrija atitiko visus įstatymų reikalavimus, nėra valstybei niekuo prasikaltusi.

Šaltinių teigimu, balsavimo išvakarėse Seimo narai gavo laišką iš katalikų bažnyčios arkivyskupijos, kuriuo buvo daromas spaudimas. Šiame laiške Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas tvirtino, kad ROMUVOS pripažinimas „nepagrįstai klaidintų Lietuvos piliečius ir diskriminuotų visas kitas religines bendruomenes“. Laiške teigta, jog „baltai nėra nei tauta, nei kultūriškai-religiškai vieninga grupė“.

Pakartotinai valstybės pripažinimo siekti ROMUVA galės tik po dešimties metų.

Birželio 28 d. 10 val. Seime įvyks Seimo narių Roberto Šarknicko, Simono Gentvilo ir Algirdo Syso spaudos konferencija „Dėl religinės bendrijos  „Romuva“ teisių“. Dalyvaus Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė, Romuvos vaidila Jonas Vaiškūnas.

Parengta pagal ekspertai.eu inf


Patiko? Pasidalinkite!