Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos naftos produktų eksportuotoja „Belaruskaja neftenaja kampanija“ nebepratęsė ilgalaikės sutarties su „Lietuvos geležinkelių“ bendrove „LTG Cargo“.

Tam yra rimta priežastis

Baltarusija “vynioja meškeres” iš Lietuvos į Rusiją. Baltarusijos naftos produktų eksportas per Rusijos uostus gali prasidėti jau 2021 m., interviu RBK televizijos kanalui sakė Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Aleksandras Novakas.

“Šiandien mes turime laisvus jūrų uostus naftos produktams perkrauti. Ir iš esmės, jei sukursime ekonomines sąlygas, kurios būtų abipusiai naudingos šalims (RF ir Baltarusija), tai yra įmanoma su mūsų Baltarusijos kolegomis.”

Kai Novako buvo paklausta, kada gali prasidėti Baltarusijos naftos produktų eksporto per Rusiją, Novakas atsakė: “Manau, kad tai įmanoma 2021 metais, tai yra labai realus laikotarpis.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka anksčiau sakė, kad, reaguodama į Baltijos šalių sankcijas ir valstybinio perversmo organizavimą, Baltarusija nustos naudoti savo Baltijos šalių uostus savo eksporto kroviniams (daugiausia kalio trąšoms ir naftos produktams) perkrauti.

Pagrindinis jūra gabenamų baltarusiškų krovinių kiekis kraunamas Klaipėdos uoste. Koncernas „Belneftekhim“ pažymėjo, kad jis aktyviai derasi su Rusijos įmonėmis dėl galimybės ir sąlygų persiųsti Baltarusijos naftos produktus iš Baltijos šalių uostų į Rusijos Federacijos uostus iki 6 milijonų tonų per metus (beveik visas Baltarusijos naftos produktų eksportas jūra).

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!