Patiko? Pasidalinkite!

JAV prezidentas Donaldas Trampas 2017 metais išbarė Pentagono žvalgybos direktorių Maiklą Fliną ir aukštuosius Baltųjų rūmų darbuotojus už tai, kad šie neinformavo jo apie Rusijos vadovo Vladimiro Putino skambutį. Apie tai, rašo “Business Insider“, naujoje knygoje “Trampas ir jo generolai: chaoso kaina”, kurią pateikė amerikiečių žurnalistas Piteris Bergenas

Bergenas, remdamasis šaltiniais, pranešė, kad 2017 metų sausio 27 dieną Trampas Baltuosiuose rūmuose papietavo su Britanijos ministre pirmininke Teresa Mei. Ji pasiteiravo, ar jam skambino Putinas, Trampas neigiamai papurtė galvą. Tada Flinas, stovėjęs šalia išrinktojo prezidento, pasilenkė prie jo ir pasakė, kad Rusijos vadovas paskambino prieš kelias dienas.

Nusivylęs tokiu atsakymu, Trampas, pasak Bergeno, pradėjo kritikuoti Fliną ir kitus rezidencijos darbuotojus.

“Tu ką, juokauji? Vladimiras Putinas bandė man paskambinti, o tu man nepadavei telefono? Apie ką tu galvojai?” — Trumpo žodžiai cituojami knygoje.

Flinas mėgino teisintis sakydamas, kad pastarosiomis dienomis buvo per daug skambučių į Baltuosius rūmus, tačiau Trampas nenorėjo jo klausytis.

Amerikos politikas Putiną įvardijo kaip “vienintelį žmogų žemėje, kuris gali sunaikinti JAV” ir suabejojo jo personalo sprendimu atidėti jų pokalbį telefonu, sako Bergenas.

Pirmą kartą Putinas ir Trampas telefonu kalbėjosi 2016 metų lapkritį. Pokalbio metu šalys susitarė dėl aktyvaus bendro darbo normalizuojant Rusijos ir JAV santykius. Pirmasis asmeninis abiejų šalių vadovų susitikimas įvyko 2017 metų liepos 7 dieną Hamburge (Vokietijoje) vykusiame G20 aukščiausiojo lygio susitikime.

Išėjęs į pensiją generolas leitenantas Maiklas Flinas nuo 2017 metų sausio 20 iki vasario 13 dienos buvo šalies prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.

Flinas atsistatydino po įtarimų, kad jis nevisiškai atskleidė savo pokalbių su Kisliaku turinį. Žiniasklaida, cituodama žvalgybos agentūras, tvirtino, kad Donaldo Trampo bendražygis su diplomatu aptarė galimą JAV sankcijų Rusijai panaikinimą. Pats patarėjas tai neigė. Kremlius teigė, kad Flinas ir Kisliakas turėjo pokalbį, tačiau jo turinys buvo perteiktas neteisingai.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Flinas taip pat yra kaltinamasis tiriant “Rusijos kišimąsi į rinkimus” ir “Trampo ryšius su Rusija” — tokių ryšių buvimas neigiamas tiek Baltuosiuose rūmuose, tiek Kremliuje.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!