Patiko? Pasidalinkite!

Dėl amerikiečių antskrydžio penktadienį netoli Bagdado oro uosto buvo nužudytas Q. Soleimani ir Irako karininkas Abu Mahdi al-Muhandis. Dėl šio amerikiečių išpuolio visas islamo pasaulis reiškia neapykantą ir grasina už tai atsakyti krauju

„Atsakas tikrai bus karinis ir prieš karinius objektus“, – persų kalba CNN kanalui sakė brigados generolas Hosseinas Dehghani, kurio žodžius išvertė JAV naujienų kanalas.

„Hezbollah“ vadovas Hassanas Nasrallah sekmadienį pareiškė, kad JAV kariuomenė „sumokės“ už Q. Soleimani ir dar vieno aukšto rango Irako karininko nužudymą per penktadieninį antskrydį.

Išsigando ir ES

ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis (Josep Borrell) pakvietė Irano užsienio reikalų ministrą Mohamadą Džavadą Zarifą į Briuselį aptarti įtampos malšinimo regione būdų ir išreiškė susirūpinimą dėl Irano generolo Kasemo Soleimanio mirties per JAV specialiąją operaciją, praneša RIA Novosti.

Susitarti nepavyko

Irano didysis ajatola Ali Chamenėjus pažadėjo atkeršyti už Kudso specialiųjų pajėgų vado mirtį, sakydamas, kad „tų, ant kurių rankų yra jo kraujas, laukia „žiaurus kerštas“. Irano prezidentas Hasanas Ruhanis taip pat pažadėjo atkeršyti už Soleimanio mirtį.

Kerštas bus

„Vienintelė teisinga bausmė yra taikytis į regione esančius amerikiečių karius: JAV karines bazes, JAV karo laivus, kiekvieną karininką ir karį regione“, – pareiškė H. Nasrallah. Tačiau jis pridūrė, kad amerikiečių civilių, kaip „verslininkai, inžinieriai, žurnalistai ir gydytojai“, neturėtų būti liečiami. „Kai į Jungtines Valstijas ims grįžti karstai su amerikiečių kariais ir karininkais, (…) JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo administracija suvoks, kad pralaimėjo regione“, – sakė jis.

Donaldas Trampas duos atsakomąjį smūgį

Donaldas Trampas pareiškė, kad Iranas išpuolio atveju susidurs su naujausia karine technika, kuriai JAV išleido „du trilijonus dolerių“.

„JAV ką tik išleido du trilijonus dolerių karinei technikai“, — savo Twitter rašė prezidentas. Jis pabrėžė, kad JAV galiai nėra lygių.

Taip pat JAV prezidentas teigė, kad Irano išpuolio atveju JAV nedvejodama suduos atsakomąjį smūgį.

„Jei Iranas užpuls kokią nors amerikiečių bazę ar bet kurį amerikietį, mes išsiųsime dalį naujos puikios technikos jų kryptimi… nedvejodami!“ — rašė Trampas.

Ar tai trečiasis pasaulinis karas? Laikas parodys, laukti liko neilgai. Be to verta, paskaityti Vangos pranašystes 2020 -iesiems metams.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!