Patiko? Pasidalinkite!

JAV mokslininkai iš Duke universiteto Šiaurės Karolinoje nustatė ryšį tarp smegenų funkcijos ir žmogaus ėjimo greičio. Remdamiesi tyrimo, kuriame dalyvavo šimtai žmonių, vyresnių nei 45 metų, rezultatais, jie padarė atitinkamas išvadas, – praneša „Nation News“.

Eksperimento metu specialistai apskaičiavo dalyvių žingsnio greitį ir fiziologinius rodiklius, taip pat jų protinius sugebėjimus. Dėl to mokslininkai nustatė, kad žmonės, kurie juda lėčiau, silpniau suspaudžia daiktus, turi silpnesnį imunitetą ir daugelis turi problemų su plaučiais.

Be to, jų intelekto rodikliai buvo 16 taškų žemesni nei greitai vaikščiojančių. Remdamiesi „lėtų“ žmonių smegenų MRT (Magnetinio rezonanso tomografijos) rezultatais, tyrėjai nustatė, kad smegenų ir jų žievės plotas yra mažesnis, o organai atrodė „senesni“. Tai turėjo įtakos dalyvių išvaizdai: lėtai judantys žmonės atrodė vyresni, už judančius didesniu tempu.

Ekspertai taip pat pažymėjo, kad šį ryšį lemia ir genetika. Mokslininkai tikisi, kad jų eksperimento rezultatai gali būti naudojami ankstyviems senatvinės demencijos vystymosi simptomams nustatyti.

Panašias išvadas padarė mokslininkai, tyrę pagyvenusius Naujosios Zelandijos gyventojus. Ekspertai pabrėžė, kad „lėti“ 70–80 metų žmonės mirė dažniau nei greitai vaikščioję bendraamžiai.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!