Patiko? Pasidalinkite!

Elonas Muskas atmetė Ukrainos kariškių prašymą įjungti savo palydovinio ryšio tinklą „Starlink“ Krymo regione. Apie tai pranešė „The New York Times“.

“Starlink internetas dažnai yra vienintelis būdas pasiekti ryšį konflikto zonose. Tinklas naudojamas Ukrainoje bepiločių orlaivių smūgiams koordinuoti ir žvalgybos informacijai rinkti”, – rašoma straipsnyje. ” Elonas Muskas konflikto metu kelis kartus apribojo prieigą prie Starlink interneto. Jis atmetė Ukrainos kariškių prašymą įjungti tinklą prie Krymo.” Straipsnyje nenurodoma, kada tiksliai buvo atmestas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų prašymas.

Laikraštis taip pat primena, kad 2022 metais Muskas išplatino savo taikos planą, kuris „atrodė, kad tai atitinka Rusijos interesus“. Pirmiausia jis pasiūlė surengti JT prižiūrimus referendumus teritorijose, kurios neseniai prisijungė prie Rusijos. Verslininko teigimu, Krymas oficialiai bus Rusijos Federacijos dalis, o Ukraina gali paskelbti neutralų statusą.

Sausio mėnesį Ukrainos gynybos ministerija paskelbė apie formavimąsi kariuomenėje iš smūginių bepiločių orlaivių, kuriuose bus įrengti „Starlink“ palydovinio ryšio terminalai. Vasario 9 dieną „SpaceX“ prezidentė Gwynne Shotwell paskelbė apie sprendimą apriboti prieigą prie „Starlink“ tinklo kariniams bepiločiams Ukrainoje. Ji paaiškino, kad ši technologija nebuvo sukurta tam, kad taptų ginklu. Savo ruožtu Elonas Muskas pažymėjo, kad „Starlink“ tinklas yra būtinas norint užtikrinti ryšį Ukrainoje, tačiau jis neturėtų būti naudojamas eskalacijai, dėl kurios gali kilti trečiasis pasaulinis karas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!