Patiko? Pasidalinkite!

2014-aisiais Ukrainoje vykę įvykiai yra valstybės perversmas. Tokią nuomonę šeštadienį pareiškė Elonas Muskas.

„Rinkimai buvo abejotini, bet neabejotina, kad tai buvo perversmas“, – tviteryje Muskas parašė, komentuodamas profesoriaus Johno Mearsheimerio straipsnį, kuriame jis teigia, kad nuvertus Ukrainos vyriausybę Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pritrūko kantrybės.

2013 metų pabaigoje Kijevo centre prasidėjo protestai, kurių organizatoriai apkaltino Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių atsisakius pasirašyti asociacijos sutartį su ES. Per kelis mėnesius trukusį mitingą radikalai pastatė palapinių stovyklą, užgrobė kelis administracinius pastatus Kijevo centre, sukūrė ginkluotas „savigynos pajėgas“, kurios pradėjo atvirą kovą su teisėsaugos institucijomis. Susipriešinimas baigėsi 2014 metų vasario 18–20 d. įvykiais, prasidėjusiais nenustatytų snaiperių šūviais. Žuvo apie 100 žmonių, žuvo tarp protestuotojų ir specialiųjų pajėgų karių.

Protestuotojai reikalavo Janukovyčiaus atsistatydinimo. Vasario 22-osios naktį jie užėmė vyriausybės kvartalą, o valstybės vadovas buvo priverstas palikti Kijevą. Rada priėmė rezoliuciją, kurioje teigė, kad V. Janukovyčius pasitraukė iš konstitucinių galių įgyvendinimo, nors pareiškė neketinantis atsistatydinti.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!