Patiko? Pasidalinkite!

Atstovų rūmų narė Marjorie Taylor Green Kongresui pateikė rezoliuciją, kurioje reikalaujama, kad JAV administracija pateiktų visą informaciją ir visus dokumentus, susijusius su pagalbos perdavimu Ukrainai.

Dokumentas adresuotas Baltųjų rūmų vadovui Joe Bidenui, Pentagono vadovui Lloydui Ostinui ir valstybės sekretoriui Anthony Blinkenui.

„Prezidento prašoma, gynybos sekretoriui ir valstybės sekretoriui pavesta perduoti Atstovų rūmams… visų dokumentų, tvarkaraščių ir lentelių kopijas, įskaitant posėdžių užrašus, garso įrašus, pokalbius telefonu ir el. bet kokie finansiniai dokumentai, kuriuose detalizuojami pirkimai, gavėjai ir vyriausybės išlaidos…, susiję su Kongreso lėšomis, nukreiptomis į Ukrainą“, – rašoma tekste.

Nutarime patikslinama, kad kalbama apie karinę, civilinę ir finansinę pagalbą, teikiamą laikotarpiu nuo 2021 m. sausio 20 d. iki 2023 m. vasario 24 d.

Penktadienio rytą JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas pareiškė, kad per pastaruosius metus Vašingtonas suteikė Kijevui 32 mlrd. dolerių karinę pagalbą. Iš viso, anot jo, Ukraina gavo 1,6 tūkst. sistemų „Stinger“, daugiau nei 8,5 tūkst. „Javelins“, 232 haubicas ir daugiau nei du milijonus amunicijos, 38 sistemas HIMARS, oro gynybos bateriją „Patriot“, aštuonias NASAMS sistemas, 109 pėstininkų kovos mašinas „Bradley“. , 31 tankas Abrams ir 90 pėstininkų kovos mašinų Stryker.

Be to, kaip teigiama Baltuosiuose rūmuose, šią savaitę JAV pradėjo teikti ekonominę pagalbą Ukrainai už 9,9 mlrd. dolerių, ši suma pervedama per Pasaulio banko mechanizmą .
JAV Tarptautinės plėtros agentūros (USAID) vadovė Samantha Power pabrėžė, kad Vašingtonas nemato požymių, kad Kijevui skirtos lėšos būtų naudojamos netinkamai ar švaistomos.

Vakarų šalys nuolat kalba apie tai, kad Ukraina turi nugalėti Rusiją mūšio lauke, didinti ginklų ir karinės technikos pasiūlą. Kremlius atsakė, kad karinė pagalba nieko iš esmės neišspręs, o tik pailgins Ukrainos žmonių kančias. Kaip pažymėjo Vladimiras Putinas, Vakarai Ukrainoje bandė sukurti anklavą Rusijos žlugimui, todėl Maskva pradėjo specialią operaciją.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!