Patiko? Pasidalinkite!

JAV ir Turkijos konfliktas įgauna pagreitį. Turkija gali pripažinti JAV indėnų genocidą. Tai pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Taypas Erdoganas, reaguodamas į JAV Senato sprendimą pripažinti 1915 metais vykusias armėnų žudynes genocidu, – rašoma Turkijos naujienų portale Haberturk.com

„Mes peržvelgėme daugiau nei milijoną dokumentų apie 1915 m. įvykius. Ateikite, mokykitės. Kalbame su dokumentais rankose. Mes taip pat turime priešintis jums tais pačiais mūsų parlamento sprendimais. Ir mes tai padarysime. Ar įmanoma nutylėti apie indėnus, kalbant apie Ameriką? Tai yra gėdingas puslapis JAV istorijoje“, – pažymėjo Erdoganas.

Be to, jis paminėjo prancūzų atsakomybę už žudynes Alžyre ir vergų prekybą Senegale. „Mes atskleisime Vakarų rasizmo ir kolonializmo istoriją“, – paskelbė Turkijos prezidentas.

Jis tai pareiškė atsakydamas į JAV Kongreso rezoliuciją dėl būtinybės oficialiai pripažinti armėnų genocidą. Dokumente taip pat raginama užkirsti kelią bandymams įtraukti JAV valdžios institucijas arba susieti jas su armėnų genocido „ar bet kokio kito genocido“ neigimu, taip pat raginti teikti informaciją apie armėnų genocidą. Anksčiau tą patį dokumentą patvirtino ir JAV Atstovų rūmai.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!