Patiko? Pasidalinkite!

JAV biotechnologijų kompanija Moderna planuoja nustatyti kainą už  koronaviruso vakciną 50-60 JAV dol. (42-51 eur.) už vakcinacijos normą, kuri susideda iš dviejų dozių. Vienos dozės kaina apie 25-30 JAV dol. (21-25,5 eur.). Apie tai antradienį pranešė “Financial Times”

Pasak laikraščio, ši kaina planuojama JAV ir kitoms dideles pajamas gaunančioms šalims. Tuo pačiu metu kitos bendrovės, kurios kuria vakciną nuo koronaviruso, planuoja parduoti savo vaistus pigiau. Taigi, JAV Pfizer ir Vokietijos BioNTtech vaistų gamintojai praeitą savaitę susitarė su JAV vyriausybe tiekti 100 milijonų dozių vakcinų. Jų gaminamų vakcinų kaina svyruoja apie savo 19,5 JAV dol. (16eur.) už dozę, o Britų-Švedijos kompanija Astra’eneca planuoja vakcinas pardavinėti po 3-4 JAV dol. (2,5-3,4 eur.).

Vienas iš FT  laikraščio šaltinių pažymėjo, kad “Moderna” prašoma kaina “sukelia didelių sunkumų derybose, atsižvelgiant į tai, kad kiti gamintojai pažadėjo gerokai mažesnes kainas”. Kaip laikraštis atkreipia dėmesį, šiuo atžvilgiu, planuojama kaina 50-60 JAV dol. (42-51 eur.) tikriausiai nebus galutinė.

Pirmadienį, Moderna paskelbė perėjimą prie trečiojo etapo klinikinių tyrimų naujo tipo koronaviruso vakcinos. Juose dalyvaus apie 30 000 savanorių. Pasak “Associated Press”,tai yra didžiausias pasaulyje savanorių skaičius, tiriant vakciną.

FT inf.


Patiko? Pasidalinkite!