Patiko? Pasidalinkite!

Šį kartą ne apie puolančią Rusiją, bet apie “badu mirštančią” Rusiją. Negalėjome neatkreipti dėmesio į dar vieną Delfio perlą:

9 kiaušinių pakuotės ir krentantis Putino reitingas: kaip rusai gyvena 2019 metais

Delfio žurnalistas Edgaras Savickas šį kartą bando apgauti skaitytojus, kad:

“Vietoje įprastos dešimties kiaušinių pakuotės – dėžutė su devyniais. Tokį vaizdą Rusijos gyventojai savo parduotuvėse pamatė šių metų pradžioje.”

9 kiaušiniai Delfi.JPG

Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala sakė, kad 9 kiaušinių pakuotė yra dabartinės situacijos Rusijoje iliustracija.

Delfis nurodo kaip šaltinį BBC:

“Kaip pranešė BBC Rusijoje, pastaraisiais metais šalyje buvo galima pastebėti ir daugiau taip vadinamos šrinkfliacijos (angl. shrinkflation) pavyzdžių.”

Žiūrim ką rašo tas minimas BBC, ogi rašo, kad 9 kiaušinių pakuotės atsirado šalia įprastų 10 vienetų pakuočių. Atsirado šalia, o ne vietoje įprastos dešimties kiaušinių pakuotės, – kaip teigia Delfis.

Kiaušiniai rusija 9.jpg

Tuo mes dar nebaigiame ir norime pateikti keletą pvz. iš klestinčios Lietuvos. Imame Delfio stilių ir pyškiname:

Lietuvoje vietoje įprastos dešimties kiaušinių pakuotės – dėžutė su šešiais. Tokį vaizdą Lietuvos gyventojai savo parduotuvėse pamatė šių metų pradžioje. Kiek čia kartų procentaliai, Lietuvos ekonomika žemesnė už Rusijos, jeigu šalies ekonomiką matuoti kiaušinių skaičiais dėžutėse?

kiaušiniai 6.jpg

Žinoma į šiuos klausimus sugeba atsakyti , tik Linas Kojala ir Lietuvoje veikiančių Švedų bankų analitikai.

Anglija po Brexit’o taip pat, ėmėsi Rusijos pavyzdžio ir sumažino įprastas 10 kiaušinių pakuotes į 9.

9 kiaušiniai anglija

Apie Lietuvą galėtume tęsti ir pateikti labai daug pvz. , bet užsiminsime apie esminius. Cukrų Lietuviai įpratę pirkti 1kg. pakuotėse, bet gerėjant ekonominei situacijai pakuotės patapo po 900g. Pieną įpratę pirkti 1ltr. pakuotėje, o dabar 0,9 ltr.

Pienas 0.9 litro

Negi Delfio skaitytojai yra tokie buki, kad nesupranta, jok šitie Delfių “ekspertai”, tėra vakarų propagandos naudojami “įrankiai”, kuriais galimai yra kurstoma tautinė neapykanta.

Na va, štai ir pamatavome Lietuvos ir Rusijos ekonominę padėtį, pasitelkę Delfi kiaušinių skaičiavimo formulę. Ar galima pamatuoti kiaušiniais Dalios Grybauskaitės reitingą? Manome, kad galima, bet šį kartą to nedarysime, nes nebėra prasmės, greitai turėsime naują prezidentą, tada ir pamatuosime.

O jeigu rimtai, tai tų pakuočių tūrio mažinimai, tėra eilinis gamintojų ir prekybininkų triukas, pateikti ir dalinai apgauti pirkėją.

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!