Patiko? Pasidalinkite!

Porošenka, Tymošenko ir Vakarčiukas kviečia ukrainiečius išeiti į Maidaną. Trijų Ukrainos partijų — “Europos solidarumas”, “Batkyvščina” ir “Balsas” — vadovai paragino Ukrainos piliečius ir visuomenines organizacijas vykti į Nepriklausomybės aikštę (Maidaną) aukščiausiojo lygio “Normandijos formatu” susitikimo išvakarėse. Apie tai Facebook parašė “Europos solidarumo” deputatas Andrejus Parubijus.

Kreipimąsi pasirašė Ukrainos buvęs prezidentas Petro Porošenka, buvusi šalies ministrė pirmininkė Julija Tymošenko ir “Okean Elzy” muzikos grupės lyderis  Sviatoslavas Vakarčiukas.

“Kviečiame visus ukrainiečius, visas valstybines politines jėgas, visuomenines organizacijas gruodžio 8 dieną 13:00 išeiti į Nepriklausomybės aikštę (Maidaną) pademonstruoti mūsų vienybę ir ryžtą kovoje už Ukrainą”, — rašoma dokumente.

Opozicijos partijų vadovai valdžios institucijoms priminė “raudonąsias linijas” — Ukrainos žmonių reikalavimus, kurių “niekas neturi teisės ignoruoti”. Jų manymu, Kijevas neturėtų priimti kompromisus dėl europinės ir euroatlantinės šalies eigos, taip pat dėl “Krymo okupacijos ir grąžinimo”. Be to, jie paragino neleisti įvykti rinkimams nepripažintose Donecko ir Luhansko liaudies respublikose “kol nebus įvykdytos saugos sąlygos”.

Gruodžio 9 dieną Prancūzijoje vyks “Normandijos ketverto” susitikimas. Jame dalyvaus Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis, Emanuelis Makronas ir Angela Merkel. Šis derybų dėl Ukrainos formatas egzistuoja nuo 2014 metų birželio. Tuomet, minėdami sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-metį, keturių šalių vadovai pirmą kartą aptarė konflikto Donbase sureguliavimą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!