Patiko? Pasidalinkite!

Venesueloje sekmadienį dėl nepavykusio perversmo, buvo sulaikyta 11 teroristų, pranešė Venesuelos pareigūnai. Iš viso dėl perversmo šalyje sulaikyta jau per 40 teroristų

Po 2019 m. sausio mėnesį nepavykusios JAV operacijos nuversti Venesuelos prezidentą- Nikolas Maduro, šis liepė JAV per 72 val. išsinešdinti iš Venesuelos

„Šiandien, (2020 gegužės 10 dieną), dar trys teroristai samdiniai sulaikyti Kolonia Tovare“, esančiame už maždaug valandos kelio nuo Karakaso, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė ginkluotųjų pajėgų vadas admirolas Remigio Ceballosas. Po kelių valandų valstybinė televizija informavo, kad kariškiai šiaurinėje Vargaso valstijoje sulaikė dar aštuonis teroristus.

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro šeštadienį pranešė, kad buvo suimti dar trys įtariami samdiniai, siejami su mėginimu įsiveržti į Venesuelą. „Kruopščiai ieškojome visų [sąmokslo] dalyvių ir sučiupsime juos visus“, – sakė N. Maduro, kurio kalbą transliavo televizija.

Per gegužės pradžioje surengtą įtariamą nesėkmingą įsiveržimą grupė vyrų išsilaipino Makute, esančiame mažiau nei valanda kelio nuo Karakaso. Venesuelos lyderis šį incidentą palygino su 1961 metų invazija Kiaulių įlankoje, turėdamas omenyje slaptą JAV vyriausybės finansuotų ir vadovautų kubiečių sukilėlių nesėkmingą mėginimą nuversti tuometį Kubos lyderį Fidelį Castro.

Dėl nepavykusio įsiveržimo iš viso sulaikyti 45 asmenys. Pranešta, kad per incidentą žuvo aštuoni užpuolikai. Tarp sulaikytųjų yra du buvę JAV karinių pajėgų nariai – 34-erių Luke’as Alexander’as Denmanas ir 41-erių Airanas Berry. Jie buvo suimti ir oficialiai apkaltinti terorizmu.

Jiems gresia nuo 25 iki 30 metų kalėjimo. Kiti byloje figūruojantys asmenys yra venesueliečiai. N. Maduro kairiojo sparno vyriausybė tvirtina, kad sąmokslininkų tikslas buvo nuversti prezidentą ir sudaryti sąlygas šalies kontrolę perimti opozicijos lyderiui Juanui Guaido, kurį Jungtinės Valstijos ir dar pusšimtis pasaulio šalių pripažįsta laikinuoju (JAV paskirtu) Venesuelos vadovu.

N. Maduro pareiškė manąs, kad prie šios nevykusios operacijos prisidėjo JAV prezidentas Donaldas Trumpas, o J. Guaido buvo jo bendrininkas. D. Trumpas tai griežtai paneigė.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!