Patiko? Pasidalinkite!

Būkime sąžiningi bent jau patys sau: kiekvienas iš mūsų turi mažiausiai vieną draugą, kuris nuolat FB arba Instagrame demonstruoja savo nuotraukas iš sporto salės. O gal jūs – vienas iš jų?

„Ką tik nubėgau 5 km. O taip!” – skelbia jis, matyt tikėdamasis, kad jus ankstų rytą įkvėps arba motyvuos ši informacija. Bet ji jus tik suerzina. O draugui stengiatės kuo mažiau rašyti…

Mokslininkai sako, kad jums užuot niršus dėl tokių nuotraukų, geriau vertėtų draugą užjausti.

Londono universiteto Brunel mokslininkai atliko tyrimą, ieškodami priežasčių, verčiančių žmones kelti į socialinius tinklus nuotraukas iš fitneso centrų. Ir išvados, kurias jie padarė, neguodžia.

Padidintas dėmesio ir pagarbos poreikis – pirmas požymis, kad yra didelių problemų su saviverte.

Paaiškėjo, kad žmonės, kurie nuolat dokumentuoja savo gyvenimą socialiniuose tinkluose, tame tarpe ir kasdieninį – yra narcizai.

Jų tikslas – pasigirti, pasirodyti kitiems, kad jie investuoja daug laiko į savo išvaizdą. Akivaizdu ir tai, kad tokie postai surenka daugiau paspaudimų, negu įprastiniai.

„Narcizai dažniau kelia į tinklus informaciją apie savo pasiekimus, negu žmonės su stabilia psichika. Jiems reikia daug dėmesio, tame tarpe ir iš socialinių tinklų dalyvių.“,- daro išvadą tyrėjai.

Iš tiesų tokius žmones daugelis patyliukais niekina!

Dar apie vieną tyrėjų išvadą pasakoja vadovė Tara Maršal:

„Mūsų rezultatai rodo, kad pasigirti norinčiųjų postai tinkluose iš tiesų surenka daugiau paspaudimų ir komentarų, nei kiti. Bet šios pagyros narcizams neatsiperka: draugų palaikymas tėra iliuzija. Draugai spaudžia „patinka“ iš mandagumo, o viduje tokius „draugus“ nesąmoningai, o gal ir visiškai atvirai niekina ir laiko egoistais bei išsišokėliais.

Taip kad jei nustosite taip daryti, draugai tik apsidžiaugs.

seimairnamai.eu

Būkime vieningi parama paremti gif


Patiko? Pasidalinkite!