Patiko? Pasidalinkite!

Po to kai Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį dėl su Rusija susijusių įmonių dalyvavimo Lietuvos kariuomenės pirkimuose. Krašto apsaugos ministerijai paviešino informaciją apie konkursą, kuriuo siekiama pasamdyti įmonę, kad ši parengtų investicijų projektą dėl universalių sraigtasparnių įsigijimo. 300 mln. Eur suma yra numatyta kaip preliminari orlaivių kaina.

Asta Galdikaitė, ministerijos atstovė spaudai BNS sakė, kad šiuo metu atliekama rinkos analizė ir nėra apsispręsta, kiek ir kokius orlaivius pirkti.

Universaliais sraigtasparniais gali būti vykdomos kovinės, karių transportavimo užduotys, paieškos ir gelbėjimo operacijos.

MI8 sraigtasparnis
„MI-8“

 

Panelė Galdikaitė teigė, kad naujų sraigtasparnių pirkimo procedūras planuojama pradėti kitais metais. Šiuo metu Lietuvos kariuomenė turi po tris rusiškus sraigtasparnius „Mi-8“ ir prancūziškus „Dauphin“, jie daugiausiai skirti paieškai ir gelbėjimui.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Dauphin malūnsparnis“
„Dauphin“

„Būtina turėti vakarietiškos platformos sraigtasparnius, kurie būtų sąveikūs su sąjungininkais ir  kariuomenė turėtų patikimus remonto paslaugų tiekėjus“, – sakė p. Galdikaitė.

„Kita vertus, šiuo metu turimų sraigtasparnių gyvavimo ciklas jau eina į pabaigą, išlaikymas yra per brangus, jie nuolat genda, todėl iškilo poreikis juos keisti į naujesnius ir modernius“, – pridūrė ji.

Konkurso investicijų projektui parengti dokumentuose rašoma, kad sraigtasparnių įsigijimą bus siekiama įtraukti į 2020 – 2022 metų valstybės investicijų programą.

Sraigtasparnių pirkimas bus vienas didžiausių įsigijimų Lietuvos kariuomenės istorijoje.

Parengta pagal BNS ir kam.lt inf

 


Patiko? Pasidalinkite!