Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos valstybės vėliava – Lietuvos tautinė vėliava, oficialus valstybės simbolis –trispalvė vėliava yra tautinė vėliava – audeklas, susidedantis iš trijų lygių horizontalių spalvų juostų: viršutinės – geltonos, vidurinės – žalios, žemutinės – raudonos.

Greta valstybės vėliavos Lietuvos Respublikos Seimas 2004 m. liepos 8 d. įteisino Lietuvos valstybės istorinę vėliavą. Jos prototipas – per 1410 m. Žalgirio mūšį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės naudotos vėliavos. Pasak J. Dlugošo, 30 iš 40 Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės pulkų turėjo raudonas vėliavas su išsiuvinėtu šarvuoto raitelio, iškėlusio kalaviją, atvaizdu.

Kodėl naujai atkurta Lietuva nepasiliko senosios, šimtus metų turėtos vėliavos su vyčių, o ją pakeitė į trispalvę? Primename, kad tuo pačiu metu naujos vėliavos buvo „nupieštos“ latviams ir estams.

Šis video gali būti traktuojamas kaip ženklas, kas laukia Lietuvos, arba kaip ženklas – kuo Lietuva yra laikoma. Dabartinė Lietuvos vėliava pasaulyje daugiausiai yra tapatinama su juodaodžių valstybių, miestų, regionų vėliavomis. Ar tada kai kūrė vėliavą, nieks apie tai nepagalvojo, o gal būt sąmoningai tai padarė?

 

 

Gal atsakymas yra labai paprastas. Tam kad mus atjungti nuo broliškų tautų, mums sukūrė naują, nes ana senoji ir dabar dar pas brolius baltarusius naudojama? O gal tiesiog, tie kas kūrė, labai skubėjo ir nebuvo laiko pasidomėti, ar tokios pat neturi kiti? Kaip manote Jūs mieli skaitytojai?

Lietuvos trispalvės istorija

1918 m. balandžio 19 d. protokolas skelbė, kad tautinę vėliavą sudaro trys spalvos: raudona apačioje, žalia viduryje ir geltona viršuje; vėliavos viršutiniame kampe, prie koto arba jos viduryje, privalo būti valstybės herbas. Tokią vėliavą 1918 m. balandžio 25 d. vienbalsiai patvirtino Lietuvos Taryba ir nutarė ją, gavus Vokietijos okupacinės administracijos leidimą, iškelti Vilniuje, Gedimino pilies bokšte. Spaudoje pasirodžius nepagarbiam straipsniui apie Vokietijos vėliavos nuleidimą ir lietuviškosios pakėlimą, vokiečiai į bokštą sugrąžino savo vėliavą, o trispalvę leido kelti žemiau arba šone. Lietuvos Tarybos Prezidiumas šios teisės atsisakė. Vokiečiams pasitraukus iš Vilniaus 1919 m. sausio 1 d. vakare Vilniaus komendanto K. Škirpos iniciatyva Lietuvos trispalvė antrą kartą iškelta Gedimino pilies bokšte, prie jos pastatyta sargyba, vėliava pagerbta šūvių salve.

Čia matote Danijos Erės salos vėliavą

Erė (dan. Ærø) − Danijos sala Baltijos jūroje, į rytus nuo Mažojo Belto sąsiaurio. Salos plotas 88 km². Gyventojų − 6 669 (2010). Erės salos ilgis apie 30 km, o plotis iki 8 km. Kranto linijos ilgis yra 167 km. Salos paviršius kalvotas. Saloje yra trys miestai − Marstalis (Marstal), Erioskiobingas (Ærøskøbing) ir Siobiu (Søby). Saloje yra 14 kaimų ir keletas ūkių.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!