Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos politiniai kvailiai, Lietuvos vardu išsinuomojo iš ofšorinės firmos, kuri randasi kažkokiose salose plaukiojančią “bačką” lietuvišku pavadinimu – “Independence”, kuri baigią Lietuva nuvaryti į bankrotą.

Plaukiojanti nuomota energetinė nepriklausomybė Lietuva nuo pirmos dienos varo link bankroto ir visiškos beprotystės. Normalios valstybės atsakingi politikai, būtų senai sukišti į kalėjimus, o Kinijoje būtų sušaudyti.

Nors energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ne kartą žadėjo, kad Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo saugumo dedamoji arba SGD terminalo mokestis šiemet mažės apie 40 proc., jis ne tik nemažėja, bet netgi didėja 8,8 mln. eurų.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT ) duomenimis, 2018 m. SGD saugumo dedamoji sudarė 84 mln. 931 tūkst. eurų. Šiemet planuojama surinkti 93 mln. 792 tūkst. eurų šio mokesčio.

Išsinuomojo, tam, kad vaidinti energetinę nepriklausomybę

„Plaukiojantis redujofikacinis įrenginys „Maršalas Vasilevskis“, kaip ir buvo planuota, jau užsiėmė dujų eksportu, šiuo metu aprūpindamas dujomis ne tik Kaliningrado sritį, bet ir Klaipėdos terminalą“, — tai pareiškė „Gazpromo“ valdybos pirmininko pavaduotojas Vitalijus Markelovas.

Skandalo su „Maršalu Vasilevskiu“ įkarštyje Lietuvos oficialūs asmenys tyliai prisipažino, kad iš pradžių taip pat bandė nutylėti ir neigti: SGD terminalas Independence pastoviai gauna iš Rusijos suskystintas gamtines dujas.

Visa tai ką skaitėte aukščiau yra smulkmena

Kaliningrade prisišvartavo SGD terminalas –  „Independence“ antrininkas. Kaliningrado uoste prisišvartavo suskystintų gamtinių dujų terminalas „Marshal Vasilevskiy“.

Jis toks pat kaip ir  Klaipėdoje esantis „Independence“ , bet „Marshal Vasilevskiy“  išdujinimo apimtis kiek didesnė. Dujų talpa tokia pat, 170 tūkst. kubinių metrų suskystintų dujų, o išdujinimo apimtis siekia 13,2 milijono kubinių metrų per dieną. „Independence“ – iki 11 mln. kubų.

Įdomiausia yra tai, kad toks Rusijai terminalas, pastatytas toje pačioje „Hyundai Heavy Industries Co. Ltd.“ kur buvo statytas ir „Independence“ Rusijai kainavo 295 mln. JAV dolerių, o Lietuvai 330 milijonų JAV dolerių.

Ir tai dar nėra svarbiausia, svarbiausia yra tai, kad Lietuva Gazpromui sumokės 1,4 milijardo eurų kompensaciją!!!

Lietuvos pusė reikalavo išieškoti iš Rusijos koncerno apie 1,5 milijardo eurų, taip norėdama suduoti smūgį Rusijai.

Švedijos Svea apygardos teismas atmetė Lietuvos reikalavimą panaikinti Stokholmo arbitražo sprendimą dėl Lietuvos ir „Gazprom“ ginčo, praneša RIA Novosti su nuoroda  į koncerno spaudos tarnybą.

Lietuva bus įpareigota atlyginti koncernui „Gazprom“ visas išlaidas. Lietuva mano, kad koncerno „Gazprom“ dujų tarifai buvo per daug padidinti. Nuo 2012 metų Vilnius Stokholmo arbitraže gynė savo pretenziją prieš Rusijos bendrovę ir reikalavo 1,4 milijardo eurų kompensacijos.

O kiek Lietuva sumokėjo milijonų teisininkams kurie gynė “Lietuvą” Švedijos arbitraže?

Štai Jums mielieji ir visa energetinė nepriklausomybė!!!

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!