Patiko? Pasidalinkite!

Pietinės Klaipėdos dalies gyventojai skundžiasi, kad jaučia aštrus kvapas, griaužiantis gerklę, su amoniako priemaišomis.

Klaipėdiečiai kenčia nuo nemalonaus kvapo, gyventojai skundžiasi, kad nuo smarvės pykina ir skauda galvą, teigiama LRT reportaže. Pietinės Klaipėdos dalies gyventojai juokauja, kad atsidaryti langą prilygsta laimėti loterijoje: įšilus orui, tris paras kankina baisi smarvė.”Labai aštrus kvapas, griaužiantis gerklę, mano nuomone, su amoniako priemaišom. Yra teigiančių tėvų, kad apsivėmė jų vaikai”, — sako bendruomenės atstovė Ligita Girskienė. Visuomenės sveikatos centras užverstas skundais.

„Nuo birželio 3 dienos, nuo pirmadienio iki šios dienos esam sulaukę daugiau nei 200 gyventojų skundų dėl sklindančių kvapų. — Kokie kvapai? — Įvairūs, kam nurodo, kad fekalijų kvapas, kam mėšlo, kam srutų”, — tikina Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Šlepetienė.

Greičiausiai kvapai sklinda iš Dumpiuose įsikūrusių įmonių, ypač jie juntami pučiant pietrytiniam vėjui. Galimų smardintojų atstovus ketvirtadienį sukvietė Klaipėdos meras. Žadama vykti į Ventspilį pasidomėti, kaip kaimynai kovoja su kvapais.Įmonės ginasi nesmardinančios. Jų išleidžiami kvapai neviršija leidžiamų 8 kvapo vienetų, tačiau greičiausiai tarša būtų nustatyta didesnė, jei pavyktų pamatuoti suminę smarvę.

„Mūsų skleidžiamas kvapas neviršija taršos normų, tai yra patvirtinta, o kad dar sumažintume taršos normas, mes esam šiais metais suplanavę, rugpjūčio mėnesį planuojam baigti dengti du nuotekų baseinus”, — sako „Grigeo Klaipėda” atstovas Vidmantas Mačiukas.

Gyventojai patys važiuoja ieškoti teršėjų į pramoninę teritoriją. Esą labiausiai dvokė „Klaipėdos vanduo”. Bendrovės vadovas sako, kad visi technologiniai procesai vyksta sklandžiai.Bendrovės „Branda” atstovai į susitikimą neatvyko, jos teritorijoje pūdomos bioskaidžios atliekos, kartais jas reikia vartyti, tuomet pasklinda kvapai. Smarve pietinėje dalyje žmonės skundžiasi jau dešimtmetį, bet tokios intensyvios, kaip paskutiniu metu, nebūdavo. Sutarta, kad galimų smarvės skleidėjų ir specialistų susitikimai taps kassavaitiniai.

Parengta pagal LRT inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!