Patiko? Pasidalinkite!

Seimo narys Naglis Puteikis reikalauja paaiškinimo iš Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos, dėl atsisakymo Rūtai Janutienei leisti pristatyti knygą “Raudonoji Dalia”

Apie tai Naglis Puteikis pranešė savo puslapyje Facebook.

“Sužinojau, kad nesutinkate publicistei Rūtai Janutienei leisti visuomenei pristatyti jos knygos “Raudonoji Dalia”. Atsisakyme nepaaiškinate jokių aplinkybių – kodėl negalite.Todėl prašyčiau paaiškinti kokios kliūtys trukdo knygų autoriams jas pristatyti? Gal jų aktyvi visuomeninė ir/ar politinė veikla? O gal miesto valdžia, kurie yra Jūsų bibliotekos steigėjai, draudžia? O gal kažkokios techninės kliūtys?”, – rašo politikas.

Puteikis pažymėjo, kad nori padėti  visiems visų knygų autoriams, kurie yra Lietuvos patriotai, ir padėti jų knygas pristatyti visose bibliotekose.

Jis taip pat paprašė pateikti sąrašą knygų autorių, kurie būdami aktyviais visuomenininkais arba politikais, pristatė savo knygas I. Kanto viešojoje bibliotekoje per pastaruosius 15 metų.

Vasario pabaigoje Raseinių biblioteka atšaukė Janutienės “Raudonosios Dalios” pristatymą. Kaip pažymėjo pati autorė Rūta Janutienė, biblioteka ne savarankiškai priėmė sprendimą atšaukti pristatymą — apsisprendimui įtakos turėjo dėmesys iš žiniasklaidos pusės, ypač garsiojo Andriaus Tapino susidomėjimas. Knygos pristatymas buvo atšauktas ir Alytuje.

Anksčiau Rūta Janutienė kartu su Seimo nariu Nagliu Puteikiu ragino Seimą steigti komisiją galimiems prezidentės Dalios Grybauskaitės mokslams KGB mokykloje ištirti.

Janutienė jau seniai garsėja savo knyga apie Dalią Grybauskaitę. 2012 metais žurnalistė parengė laidą “Paskutinė instancija”, kurioje ruošėsi kalbėti apie Grybauskaitės komunistinę praeitį. Laida turėjo būti transliuojama per TV3 lapkričio pabaigoje, tačiau tai neįvyko, o visi prie laidos kūrimo prisidėję darbuotojai buvo atleisti.

Po to Janutienė parašė knygą “Raudonoji Dalia”, kuri yra “dokumentų apie dabartinę Lietuvos prezidentę ir ją pažįstančių žmonių pasakojimų rinkinys”. 2014 metų gruodį ši knyga sukėlė didelį atgarsį visuomenėje, kai EP nariai el. paštu gavo išverstą į anglų kalbą knygos versiją.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!