Patiko? Pasidalinkite!

Žinomas melagingų žinių skleidėjas, visų galų žinovas, Vilius Petkauskas pateikė dar vieną „tyrimą“

„15min.lt“ portale aktualijų žurnalistu save pristatantis Vilius Petkauskas rašo: Žiniasklaidoje dirbu nuo 2011 m., rašiau savaitraščiams, žurnalams, internetiniams naujienų portalams. Yra tekę ragauti ir viešojo sektoriaus darbuotojo duonos. Prie 15min komandos prisijungiau 2019 m. gegužę ir daugiausia laiko praleidžiu tikrindamas faktus, tačiau neapsiriboju vien tuo. Išsilavinimą įgijau Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI). Itin žaviuosi istorija, populiariuoju mokslu.

Šį kartą Vilius Petkauskas skaitytojus „vilioja“ koronavirusu

„15min“ portale jis parašė straipsnį „Propagandos apie COVID-19 užkratas skleidžiamas šimtams tūkstančių lietuvių“ ir svarbiausia, kad straipsnį „pagražino“ Rusijos žiniasklaidos „Rossija“ logotipu ir „Rossija“ televizijos kanalo žurnalistų daromu reportažu, bet straipsnyje apie „Rossija“ visiškai nieko nerašoma.

15min ekrano kopija koronavirusas

Straipsnyje rašoma apie Viliaus Petkausko persekiojamą lietuvišką naujienų portalą „minfo.lt“ ir jame paviešintą straipsnį apie koronavirusą:

Korona virusas – „pasaulinė klastotė“?

Profesorius, Rusijos medicinos mokslų akademijos akademikas Pavelas Vorobjovas įsitikinęs, kad iš tiesų nėra jokios korona viruso epidemijos, o tai kas masiškai rodoma ir publikuojama – tik „vietinis anksčiau neištirtos ligos protrūkis“. Kaip sakė specialistas interviu laikraščiui „Argumenty i Fakty“, dėl tam tikrų priežasčių ši „epidemija“ kažkam yra labai reikalinga, o kokiu tikslu ir kodėl ji taip eskaluojama, paaiškės vėliau.

Savo žodžius P. Vorobjovas pagrindžia atkreipdamas dėmesį į situaciją, susidariusią kruiziniame laive, esančiame karantine netoli Jokohamos.

„Ten buvo sergantis asmuo (todėl ir uždraudė laivui įplaukti į uostą), nuo jo nemažai žmonių užsikrėtė. Kaip dabar teigiama, daugiau nei 600. Ir mirė tik du 80-mečiai. Bet tokio amžiaus žmonės gali mirti nuo bet kokio kito viruso. Mes nežinome, kokiomis dar ligomis jie sirgo. Visi kiti sirgo lengvai. Bet jei virusas būtų tikrai toks užkrečiamas ir mirtinas, tada visi buvę laive turėjo užsikrėsti, sunkiai sirgti, ir daugiau jų mirti. Tai yra konkretus pavyzdys, paneigiantis visas kalbas apie pandemiją, epidemiją ir pan.“, – sakė jis.

Pasak Pavelo Vorobjovo, nėra kuo gydyti užkrėstų šiuo virusu: „Nėra jokių specialių vaistų. Jų nėra ir bet kokio kito ūmaus kvėpavimo susirgimo, įskaitant gripą, atveju. Sergantiems  korona virusu duodami preparatai, kurie skiriami pacientams, sergantiems ŽIV infekcija. Tačiau tai neduoda gerų rezultatų. Neseniai pasklido žinia, kad kinai pradėjo perpilti sergantiems kraujo plazmą iš jau pasveikusių, įtardami, kad joje gali būti kažkokių antikūnų. Tačiau neaišku, kiek tai efektyvu.“

Be to, kaip pabrėžė gydytojas, Kinija nepateikė viruso štamo:

„Garsus Rusijos infekcinių ligų gydytojas Vladimiras Nikiforovas neseniai išskrido į Pekiną. Jis pasakė, kad kinai nepateikė gyvo viruso. Duota tik genomo seką popieriuje. Bet tai nėra tiksliai tai, ko reikia. Kodėl slepia? Gal jie nieko neturi ir ta masinio sirgimo istorija yra visiškai išgalvota?“

Karantinas taip pat ypatingai griežtas, žmonės gąsdinami.

„Žmonės užrakinti savo butuose, į bakalėjos parduotuvę juos leidžia tik kas 3 dienas. Visa kita, įskaitant transportą, neveikia. Negalima judėti iš rajono į kitą. Kiekvienas judesys stebimas ir registruojamas išmaniausiais telefonais. Savanoriai dirba su specialiais kostiumais, kurie reguliariai dezinfekuojami. Tuo pat metu kinai rodo ligoninę tūkstančiams žmonių. Ten visiškai nėra izoliacijos. Vienoje patalpoje guli po 20 žmonių. Tokios sąlygos – puiki galimybė plisti įvairioms infekcijoms, kurios žudo daugiau nei virusas. Apskritai vaizdas yra panašus į mokslinės fantastikos rašytojų aprašymus ar siaubo filmus apie pasaulio pabaigą. Daugiau nei aišku, kad tai yra toks žaidimas, pasaulinio masto klastotė. Kodėl – kol kas neaišku“, – sakė Pavelas Vorobjovas.

„Ekonomistai kalba skirtingai. Vieni teigia, kad ši viruso istorija buvo sukurta kovojant su krize, kiti – kad tai būdas sukurti krizę ir pan.Tačiau daugelio svarbių ekonominių ir politinių įvykių (tiek Kinijos išorėje, tiek šalies viduje) sutapimas neatrodo kaip atsitiktinumas. Galbūt tai yra rinkų perskirstymas. Kažkada Sorosas uždirbo pinigų iš galvijų spongiforminės encefalopatijos arba „karvių pasiutligės“, kuri Anglijoje prasiveržė 2000-ųjų pradžioje, ir ūkininkai buvo priversti sunaikinti beveik visą gyvūnų populiaciją. Rusijoje buvo panaši situacija su afrikiniu kiaulių maru. Korona viruso situacija gali būti analogiška. O kas tiksliai tapo takoskyros objektu, mes dar nežinome“, – žurnalistams [aiškino profesorius ir pridūrė, kad pamažu tiesa išaiškės.

„Po kelerių metų mes žinosime, kas nutiko“.

„…Susidaro įspūdis, kad tai surežisuota situacija, kai vieni žmonės užimti paniką sėjančios informacijos sklaida, o kiti – pinigų uždirbimu iš to. Visas šis šurmulys turi savo autorius, tačiau didžiajai daliai žmonijos nuo to nėra ir nebus geriau, todėl verčiau likti ramiems ir nesileisti užvaldomiems panikos, kuriai nėra jokio pagrindo“, – reziumavo jis.

„minfo.lt“ straipsnyje žmonės raginami nepanikuoti ir tai galimai prieštarauja portalo „15min“ ideologijai. Taip pat „minfo.lt“ straipsnyje rašoma, kad skleidžiamos bauginančios kalbos apie virusą tikslas – paskatinti farmacijos verslą užsidirbti pinigų, parduodant vaistus ir apsaugines kaukes.

Vakarietiškam propagandistui Viliui Petkauskui nepatiko ir tai, kad minimas milijardierius Džordžas Sorošas

„minfo.lt“: „Kažkada Sorosas uždirbo pinigų iš galvijų spongiforminės encefalopatijos arba „karvių pasiutligės“, kuri Anglijoje prasiveržė 2000-ųjų pradžioje, ir ūkininkai buvo priversti sunaikinti beveik visą gyvūnų populiaciją. Rusijoje buvo panaši situacija su afrikiniu kiaulių maru. Korona viruso situacija gali būti analogiška.

Skandalingai pagarsėjusio verslo magnato, finansų rinkų spekulianto, milijardieriaus Džordžo Sorošo (George Soros) valdomas vadinamasis Atviros Lietuvos Fondas (ALF) nuo 2017 m. atnaujino savo veiklą Lietuvoje

Fondo vadovybė paskelbė, kad rems viešosios politikos analizės centro – Vilniaus politikos analizės instituto – steigimą ir veiklą. Taip pat ketinama skirti daug išteklių Lietuvos visuomenės „proeuropietiškoms nuostatoms stiprinti“ bei „kurti atvirą visuomenę, puoselėti dialogo kultūrą, būti traukos ir saviraiškos centru jauniems Lietuvos intelektualams bei visuomenės veikėjams“.

Trumpiau sakant, šis fondas formuoja nuomonę dėka vietos parsidavėlių, kuriuos jis dosniai finansuoja. Atkurtas Atviros Lietuvos fondas savo strategijoje kaip pirmą numerį įrašė: užtikrinti naujo viešosios politikos analizės centro — Vilniaus politikos analizės instituto — steigimą ir sėkmingą jo veikimą. Institutas yra. Įsikūrė sostinės senamiesčio širdyje, prie Rotušės aikštės Didžiojoje gatvėje.

Tuo pačiu adresu kaip ir Atviros Lietuvos fondas. Taigi, kam berašytumėt Kalėdinį sveikinimą: ar instituto, ar fondo darbuotojui, jūsų korespondencija nepasiklystų — adresatas juk vienas. Viešųjų įstaigų po Atviros Lietuvos fondo sparnu daugiau nei 20. O kiek dar neviešų. Atviros Lietuvos fondas (ALF) — skandalingai pagarsėjusio verslo magnato, finansų rinkų spekulianto, milijardieriaus Džordžo Sorošo (George Soros) valdomas fondas.

Europarlamentaras, britų politikas Naidželas Feražas (Nigel Farage) įspėjo apie itin didelę Džordžo Sorošo įtaką Strasbūrui ir Briuseliui. Pasak jo, Dž. Sorošas į Atviros visuomenės fondą (Lietuvoje — Atviros Lietuvos fondas) yra investavęs 18 mlrd. dolerių.

Apie JAV milijardieriaus ir filantropo Džordžo Sorošo kišimąsi į šalies vidaus reikalus ne kartą yra kalbėjęs Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas (Viktor Orbán).

Viliaus Petkausko veikla

Pasirodo, kad Vilius Petkauskas yra dešinysis ir ištikimas „Landsbergistų“ draugas. Asociacijos „Dešiniosios minties centras“ dalininkas, kartu su „Landsbergistu“ Laurynu Kasčiūnu ir kitais žinomais „veikėjais“.

Dešiniosios minties centras

Pakeistas pavadinimas iš Asociacija „Dešiniosios minties centras“ į Valstybingumo ir tradicijos studijų centras.

dešinieji Vilius Petkauskas

Įdomios ir niekam neužkliūnančios asociacijos. Kas jas finansuoja? Kokia šių asociacijų paskirtis? Žiūrint į „Dešiniosios minties centro“ „draugiją“, abejonių nekyla, kad tai dar vienas „Landsbergistų“ projektas.

Štai ir turime „nepriklausomus“ žurnalistus su „nepriklausomomis“ nuomonėmis, tad pažiūrėkime, kam šie „nepriklausomi“ portalai priklauso:

„Postimees Grupp“ Estijoje priklauso dienraštis „Postimees“ ir keli apskričių laikraščiai, „Kanal 2“ televizijų grupė, kelios radijo stotys, naujienų agentūra BNS ir portalas „15min.lt“ Lietuvoje, Latvijos „TV Net“ ir kitos žiniasklaidos priemonės.

Estijos verslininko Marguso Linnamae investicijų bendrovė „UP Invest“ sausį įsteigė naują holdingo bendrovę „Media Investments & Holding“ grupės žiniasklaidos įmonėms valdyti. „Postimees Grupp“ tapo „Media Investments & Holding“ antrine įmone.

Linas Naujelis

 

 


Patiko? Pasidalinkite!