Patiko? Pasidalinkite!

Artėja savivaldybių tarybų, prezidento ir Europos Parlamento rinkimai, kurie spaudai atneš pelno per užsakomuosius straipsnius, o kandidatams, šansą aktyviai pasireikšti viešoje erdvėje.

Žinoma, kad visų prelegentų deklaracijų ir autodafė fiziškai neįmanoma išstudijuoti. Tačiau dalyvauti  rinkimuose būtų iš mūsų pusės solidi pilietinė akcija.

Autodafė – viešasis inkvizicijos sprendimo vykdymas, ypač paplitęs XV-XVI a. ir iš dalies vėliau Ispanijoje, Portugalijoje ir ispanų kolonijose Amerikoje. Nuteisti atgailauti ir taikytis su bažnyčia buvo vedami į bažnyčią basi su žaliomis žvakėmis rankose, geltonais rūbais (mantela) su įstrižu kryžiumi. Nesusitaikę su bažnyčia buvo atiduodami į pasaulietinės valdžios rankas, kuri juos gyvus arba pasmaugtus geležiniu antkakliu (garota) degino viešoje aikštėje.

Netgi tokia demokratinė šalis, ES šerdis kaip Belgija įvedusi tam tikrus svertus, siekiantiems nebalsuoti. Vienok – tai nėra absoliuti panacėja, nes per prievartą nei 1 dar nėra buvęs vertinamu, tačiau pasyviai stebėti politinių rietenų draskomą šalį nevertėtų.

Ar mums mažai melo, lobizmo, aferų, prisidengiant valstybės vardu? Ar jaunimas turi susikrauti lagaminus ir vykti senelius kilnoti Vokietijon?. O leiskite paklausti, kiek užsieniečių pas mus dirba socialinį darbą, rūpinasi pensininkais, beglobiais?

Nelakstymas po partijas dėl sotesnio kąsnio – yra politiko profesionalumo vizitinė kortelė. Čia niekas nepasmerks, neapmėtys kiaušiniais,  jeigu nepavyks seime suderinti klausimo dėl skalūnų dujų gavybos, ar šiukšlių perdirbimo įkainių koregavimo. Tačiau- išdavikai, išverstakailiai, esant stresinėms situacijoms movę į kitas frakcijas yra šnypštalai.

Turbūt atpažįstate kas nešioja pasmailintą barzdelę ir savo laiku kryžiumi gulė už prezidentą Paksą??

Kur atsidūrė šis oratorius dabar??? Senieji žmonės prisimena filmą, apie skęstantį laivą ,,Variagas’’ ir iki paskutinės minutės jo nepalikusius jūreivius.

O čia pamato, kad kitas už pinigus nusipirkęs diplomą gali pasiūlyti ministro regalijas ir apsisukęs gieda giesmelę kitu falcetu.

Dalyvaukite rinkimuose,nes valstybė yra ant visiško dvasinio, materialinio bankroto slenksčio.Visada viltis miršta paskutinė.Galbūt sugrįš emigrantai ir čia kurs verslumą, galbūt baigsis paranormalus reformų bumas, uždaryti, panaikinti, sujungti.

Istorikas, apžvalgininkas

Ruslanas Baranauskas


Patiko? Pasidalinkite!