Patiko? Pasidalinkite!

Paskelbus apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje, žmonės pradėjo rūpintis ne tik maisto ar higienos reikmėmis, bet ir grynaisiais pinigais

Šiauliuose koronavirusu užsikrėtusi moteris parskrido iš Bolonijos. Penktadienį Vyriausybei pranešus apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje paaiškėjo, kad moteris į Lietuvą, Kauno oro uostą, parskrido iš Italijos miesto Bolonijos. Kauno oro uostas patvirtino, kad lėktuve buvo 169 keleiviai.

Žemaitijoje kai kuriuose miestuose ir miesteliuose prie bankomatų pastebėtos eilės

Mažeikiuose kalbintas vyriškis pareiškė, kad su kortelėmis turguje neatsiskaitysi, o atėjus „vajui” parduotuvės gali likti tuščios. „Žiūrėkite, kas darosi, tuoj ateis ir pas mus (koronavirusas)”, – teigė pašnekovas.

Panikuoti neverta, bet atsargai grynųjų verta turėti. Jeigu pasikartotų situacija kaip Italijoje, maisto būtų galima įsigyti tik turguje arba pas ūkininkus. Ir, žinoma, atsiskaitymas vyktų tik grynais pinigais. Sąskaitų tuštinti neverta, būtina turėti pinigų sąskaitoje, nes už kai kurias paslaugas tektų susimokėti internetu.

Koronavirusas atkeliavo į Lietuvą, Baltarusiją, Estiją ir Lenkiją. Neatmetamas variantas, kad jis gali išplisti ir pasiekti visus Lietuvos regionus.

Šeimos gydytojas Vitalijus Morozovas socialiniame tinkle rašo, kad šiuo metu situacija priklauso nuo gyventojų ir apsikrėtusios moters sąmoningumo: „Ką padarė visi su patvirtintu kontaktavę ir sukarščiavę? Izoliavosi ir skambino 112 – tada gerai. Atėjo į poliklinikas – tada blogai.“

Gydytojas rekomenduoja įtarus koronavirusą, nedelsiant skambinti telefonu 112 ir jokiu būdu neiti į viešumą, kad nebūtų užkrėsti kiti žmonės.

Egidijus Paulauskas

 


Patiko? Pasidalinkite!