Patiko? Pasidalinkite!

LR Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų telekonferencijoje. Premjeras Saulius Skvernelis bendravo su Baltijos šalių premjerais

Balandžio 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų telekonferencijoje, kurios metu buvo aptartos galimybės koordinuotai švelninti karantino režimą, taip pat ir palaipsniui lengvinant sąlygas piliečių kelionėms.

L. Linkevičius konstatavo, kad tiek epidemiologinė situacija, tiek įvairūs su COVID-19 pandemija susiję apribojimai, yra labai panašūs visose trijose Baltijos šalyse, ir ragino pradėti praktinius veiksmus kelionių atnaujinimo srityje. Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrai sutarė artimiausiu metu pateikti siūlymus dėl žmonių judėjimo sąlygų tarp Baltijos valstybių.

Saulius Skvernelis: Po ilgojo savaitgalio nebebus ribojamas žmonių išvykimas iš Lietuvos

Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad visi, grįžę ar atvykę į Lietuvą, privalės 14 dienų izoliuotis. Jiems bus atlikti COVID-19 testai, todėl labai gerai apsvarstykite ir įvertinkite ar verta kažkur vykti, ypač, jei nėra svarbių priežasčių. Jei klaustumėte manęs, sakau atvirai: dabar dar ne metas turizmui ir kelionėms.

Bus leidžiama vykdyti jūrininkų ir motociklų vairuotojų vairavimo mokymus. Kitą savaitę svarstysime atnaujinti ir kitų kelių eismo kategorijų vairuotojų praktinius mokymus, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Laikantis tam tikrų reikalavimų planuojame atnaujinti maršrutinius skrydžius, pirmasis tikriausiai bus Frankfurtas-Vilnius-Frankfurtas.

Dalyvavau trišaliame pokalbyje su Latvijos ir Estijos premjerais. Planuojame atsiverti sienas bent jau Baltijos valstybių regione – tiek kalbant apie darbo rinką, tiek kalbant apie vežėjus, tiek kalbant apie piliečių išvykimą.

Taip pat kitą savaitę dėl sienų kontrolės kalbėsiu su Lenkijos premjeru, – pranešė Saulius Skvernelis.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!