Patiko? Pasidalinkite!

Rasa Juknevičienė teigia, kad: “Valstiečių valdžia krizės akivaizdoje atrodo lyg girtuokliai. Pragers pasiskolintų pinigų tiek, kad pagirios jausis visiems” 

Kaip įviso to įrodymą, ji pateikė savo kolegos, ekstrasenso Andriaus Kubiliaus matymus:

NAUJAS “MILIJARDAS MILIJONUI”

Premjeras siūlo iki rinkimų 1 milijonui rinkėjų išdalinti 1 mlrd. eurų: papildomos išmokos, papildomos pensijos ir visokios kitokios gėrybės. 1 milijardu bus didinamos valstybės išlaidos. Dalins iš skolintų lėšų, nes mokestinės pajamos į biudžetą krenta dramatiškai. Vaizduojama, kad tai nieko bendro neturi su rinkimais, nes taip tariamai bus gelbėjama ekonomika.

Prezidentas tuo pačiu metu siūlo mažinti mokesčius. Irgi, tariamai, bus gelbėjama ekonomika.

Mažinti mokesčius ir tuo pačiu metu didinti išlaidas – ne vieną kartą ir Lietuvoje girdėtas “stebuklingas” gelbėjimo receptas. Dažniausiai tą siūlydavo “giniruojančios” ekonomikos propagandistai.

Paskutinį kartą tai buvo realizuota 2008 metais, kai socialdemokratų valdžia prieš rinkimus didino pensijas ir kitas išmokas, išleido visus rezervus, po to atėjo ne tik rinkimai, bet ir krizė. Rinkimus socdemai vis tiek pralaimėjo, o krizę su tuščiomis kišenėmis paliko kitiems.

Būnant valdžioje, išleisti svetimus pinigus visada yra smagu. Bet, šalia valdiško malonumo prieš rinkimus dalinti visiems valdiškas dovanas, yra dar ir valdžios atsakomybė už tai, kaip valstybė ir jos žmonės gyvens po rinkimų – kokia bus valstybės skola, koks bus deficitas kitais metais, kaip dėl išaugusios skolos ir didelio deficito gali brangti Lietuvos skolinimasis, kas bus su valstybės finansais ir ekonomika, jeigu pandemija tęsis dar porą metų.

Tai yra klausimai, į kuriuos turi atsakyti Premjeras ir Finansų ministras, prieš pradėdami artimiausiu metu dalinti naują “milijardą milijonui”. Tokių atsakymų iš valdžios turi reikalauti Seimas. Tokių atsakymų turi reikalauti ir Prezidentas.

Prezidentas turėtų žinoti, kodėl Graikija yra tik “praskolintos gerovės” valstybė. Nes Graikijoje gerovė buvo kuriama valstybei giliai prasiskolinant. Po praeitos krizės – tokia gerovė išgaravo, o didelės skolos – liko. Kodėl Graikijoje taip įvyko? Todėl, kad savo laiku Graikijos valdžiai niekas neuždavė paprastų klausimų. Nes dalinti valdiškas dovanas yra populiariau, nei tokiai valdžiai užduoti klausimus apie tų dovanų kainą ir pasekmes, – rašo Andrius Kubilius.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!