Patiko? Pasidalinkite!

Nuo 2021 metų Briuselis ketina sumažinti subsidijas Baltijos šalims, dėl ko nukentės ūkininkai ir svarbūs infrastruktūros projektai

Lietuva bijo Europos Sąjungos “šoko terapijos” dėl artėjančio subsidijų mažinimo, praneša “Ekspress-nedelia“.Trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika, finansų ministru Viliumi Šapoka, energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu ir žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu.

Jie aptarė pagrindinius būsimo septynerių metų ES biudžeto klausimus ir Lietuvos poziciją. Bendrijos lyderiai susirinks į eilines derybas vasario 21 dieną.

“Mes norime lygių galimybių ir norime, kad nebūtų šoko terapijos mūsų nacionalinio biudžeto, kalbant apie sanglaudą ypatingai”, — pareiškė Linkevičius.

Savo ruožtu, Šapoka pažymėjo, kad toks sanglaudos lėšų mažėjimas “gali privesti Lietuvą prie tikrųjų vidutinių pajamų spąstų” ir gali sulėtėti ekonomikos augimas. Jis pabrėžė, kad daug progresyvių projektų yra finansuojami iš sanglaudos fondų.

“Žinoma, reikėtų ieškoti alternatyvų, plano B, kaip finansuoti investicijas į mūsų šalies gerovės augimą. Bet kuriuo atveju, kokie tie sprendimai bebūtų surasti, Lietuvos ekonomikos augimas bus lėtesnis”, — teigė finansų ministras.

Nuo 2021 metų Briuselis ketina sumažinti subsidijas Baltijos šalims, kas turės neigiamos įtakos ūkininkams ir infrastruktūros projektams, įskaitant “Rail Baltica” ir respublikos energetikos sistemų sinchronizciją su žemynine Europa.

Lietuva mano, kad ES biudžeto siūlymai yra nepriimtini. Kalbama apie sanglaudos politikos ir žemės ūkio subsidijų mažinimą.

Naujasis Europos Sąjungos biudžetas 2021-2027 metų laikotarpiui numato drastišką finansavimo mažinimą sanglaudos politikai, Lietuvos atveju — net 27 proc. Nausėda ne kartą teigė, kad naujasis biudžetas turėtų būti subalansuotas ir teisingas.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!