Patiko? Pasidalinkite!

Tanklaivis „Coral Fungia” į Lietuvą pristatė 9,5 tūkstančio kubinių metrų dujų iš Rusijos įmonės „Novatek” Vysocke

Į Klaipėdą atvyko nauja suskystintų gamtinių dujų (SGD) partija iš Vysocko. Laivas „Coral Fungia” atplaukė šeštadienio dieną, liudija laivų sekimo portalo Myshiptracking.com duomenys.

Coral Fungia.PNG

Vysotske yra SGD gamykla, priklausanti Rusijos įmonei „Novatek”. Tanklaivis į Lietuvą pristatė 9,5 tūkstančio kubinių metrų degalų, rodo „Klaipėdos nafta” grafikas.

Terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos valstybės valdoma energetikos įmonė „Ignitis”, Jonavos cheminių trąšų gamykla „Achema” ir žaliavų tiekimo įmonė „Imlitex”, taip pat kartais — Estijos koncernas „Eesti Energia”.

Anksčiau „Klaipedos Nafta” pranešė, kad lapkričio mėnesį naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale buvo išdujinta apie 2,7 TWh dujų – 20 proc. daugiau nei visas Lietuvos poreikis.Nuo šių metų pavasario į Lietuvą reguliariai atvyksta tanklaiviai iš Rusijos. Kiti tiekimai – SGD iš Norvegijos.

Klaipėdos SGD terminalas

2014 metais Lietuva pastatė savo  SGD terminal Klaipėdoje, tariamai tam, kad šalis  atsikratytų Rusijos „monopolio”. Lietuva SGD laivą-saugyklą nuomojasi iš Norvegijos, ir kasmet „Klaipėdos nafta” už tai moka po 60 milijonų eurų. Praėjusią vasarą valdžia nusprendė išpirkti dujų saugyklą, teigdama, kad terminalas bus naudingas ateityje.

SGD kroviniai į Klaipėdą atkeliauja iš Norvegijos, o nuo šių metų pavasario — iš Rusijos. Vilnius taip pat teigia, kad gauna mėlyną kurą iš JAV, tačiau kai kurie ekspertai tuo abejoja ir pabrėžia, kad buvo tik keli vienkartiniai pristatymai. Tačiau net ir tokiu atveju Vašingtonui bus sunku konkuruoti su Rusija Lietuvos rinkoje, nes rusiškos SGD yra pigesnės ir pelningesnės.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!