Patiko? Pasidalinkite!

Virtuali realybė jau peržengė vaizdo žaidimų ribas. Nuolat tobulėjančios technologijas veržiasi į tas sritis, apie kurias anksčiau niekas negalėjo net pagalvoti, pavyzdžiui, į Rusijos galvijų ūkius.

Netoli Maskvos veikiančiame ūkyje gyvenančios karvės šiuo metu išbando virtualios realybės akinius. Teigiama, kad technologijų pagalba siekiama padidinti gaunamo pieno kiekį bei jo kokybę.

Tokią naujieną praėjusią savaitę paskelbė Žemės ūkio ministerija ir drauge pasidalino fotografijomis, kuriose matomos prabangiais akiniais padabintos žalmargės. Pristatydama šią inovatyvią idėją ministerija teigė, kad remiantis mokslininkų tyrimais, aplinkos sąlygos galvijų ūkiuose gali turėti įtakos primelžiamam pienui, o konkrečiau – gerina jo kokybę ir didina kiekius.

39a47ccc.jpg

Taigi, padedant veterinarų ir pieno pramonės konsultantų buvo sukurti specialūs, didesni nei įprasta virtualios realybės akiniai, skirti būtent karvėms. Šie įrenginiai skiriasi nuo skirtų žmonėms tuo, dėl ypatingos karvių galvos formos bei akių pozicijos kaukolėje, skelbiama pranešime.

Ko gero, kyla klausimas ką išgyvena karvės persikeldamos į virtualiąją realybę? Tai neaprėpiamos pievos ir vešlūs laukai, nutvieksti vasaros saulės – kuo tikriausias (virtualus) karvių rojus.

Kol kas nėra aišku, ar šie akiniai jau prisidėjo prie melžiamo pieno kiekybės bei kokybės, nes tam prireiks tolesnių tyrimų. Vis dėlto, pirmieji testai parodė sumažėjusį karvių nerimą bei pagerėjusią bandos nuotaiką, skelbiama ministerijos pranešime.

Turbūt ne vienas iš mūsų, perkeltas į žaliuojančias vasaros pievas, jaustų vis mažesnį nerimą bei gerokai pakilesnę nuotaiką, argi ne?

Gismeteo.lt


Patiko? Pasidalinkite!