Patiko? Pasidalinkite!

Šiuo metu dujovežis “Coral Favia” yra netoli Klaipėdos SGD terminalo. Pagal grafiką laivas papildys Lietuvos energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos “Independence” dešimt tūkstančių kubinių metrų Rusiškų dujų

Į Lietuvą atvyko nauja suskystintų gamtinių dujų (SGD) partija iš Rusijos. Apie tai pranešė portalas “Marinetraffic.com”. Dujovežis “Coral Favia” į Klaipėdos uostą įplaukė ketvirtadienį 04:16.

Jis atplaukė iš Vysocko, kur yra Rusijos bendrovės “Novatek” SGD gamykla. Šiuo metu tanklaivis prisišvartavęs Klaipėdos SGD terminale. Lietuva, remiantis operatorių bendrovės “Klaipėdos nafta” grafiku, gavo dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų.

Savo SGD terminalą Lietuva pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos “Gazprom” dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai apsieina: “Klaipėdos nafta” kasmet Norvegijai už nuomą moka 60 milijonų eurų.

Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos degalų tiekimai tapo reguliarūs nuo praėjusių metų pavasario. Kalbant apie amerikietiškas SGD, kurių pirkimą dažnai mini Lietuvos valdžia, Klaipėdos terminalo egzistavimo metu jų buvo tik kelios partijos.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!