Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdančios įmonės “LTG Infra” valdyba dėl sankcijų Minskui nusprendė laikinai sustabdyti antrojo geležinkelio kelio statybas ruože Plungė–Šateikiai.

Statybų kaina — apie 60 milijonų eurų. Artimiausiu metu bendrovė pradės sutarties nutraukimo procedūras su statybų projektavimo ir rangos darbų konkursą laimėjusia bendrove “Kauno tiltai”.

Bendrovė teigė, kad geopolitinė situacija, susijusi su Europos Sąjungos ir JAV Baltarusijai taikytomis sankcijomis, verčia bendrovę persvarstyti kai kurių projektų investicinę grąžą.

“Naujasis dvikelis pagrindinėje šalies geležinkelių arterijoje užtikrintų didesnį ruožo pralaidumą. Vis tik prognozuojame, kad sankcijos gali turėti neigiamos įtakos tiek pilnam viešosios geležinkelių infrastruktūros pajėgumų išnaudojimui dėl mažesnių krovinių ir keleivių srautų, tiek ir bendrovės pajamoms”, — teigia Karolis Sankovski, “LTG Infra” generalinis direktorius.

Įvertinusi kylančias rizikas bendrovė laikinai sustabdė projekto įgyvendinimą.

Dėl smarkiai pablogėjusių Baltarusijos ir Vakarų šalių santykių, ES įvedė Minskui sankcijas. Šiuo atžvilgiu Baltarusija ketina padidinti transporto pajėgumus į Rusijos uostus šiaurės vakarų kryptimi.

 

Daugelis ekspertų jau pastebėjo, kad sankcijos, turinčios įtakos Klaipėdos uosto veiklai, pakenks Lietuvos ekonomikai, tačiau Lietuvos valdžia nenori to pripažinti.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!