Patiko? Pasidalinkite!

Senosios žemaičių sostinės Tverų bendruomenės nariai jau ne pirmą kartą skundžiasi, kad į “Facebook” grupę “Tverai” negali įdėti savo skelbimų ir pranešimų. Seniau Tverų grupėje būdavo daug skelbimų ir pranešimų, joje galėjo skelbtis vietos smulkusis verslas, pavyzdžiui, Tveruose veikianti kavinė “Atmosfera” bei kiti smulkūs prekybininkai. Dabar to nebėra.

Keisčiausia yra tai, kad vieniems galima, o kitiems ne

“Facebook” grupę “Tverai” administruoja ir prižiūri Rietavo policijos komisariato pareigūnas Aurimas Puidokas. Daugelis žmonių mano, kad būtent jis ir sprendžia, kam galima rašyti į grupę, o kam ne.

Grupę taip pat administruoja ir prižiūri dar pora žmonių: tai Dainius Bružinskis ir Tverų kultūros namų vadovė Irena Liškuvienė. Įdomiausia yra tai, kad šie žmonės tveriškiams žiūrėdami į akis šypsosi ir apsimeta, kad nėra jokios problemos, o už akių tiesiog piktybiškai nepatvirtina vietos bendruomenės skelbimų ir pranešimų.

Taip pat įdomu tai, kad grupėje atsirado naujos grasinančios taisyklės: “Skelbimai ir reklamos, siekiančios pasipelnyti bus trinamos, o vartotojai blokuojami”. Visiškai suprantama, kai miestelių socialinės grupės tampa menkniekių prekybos vieta ir užkemšamas turinys, bet toliau papasakotas atvejis yra visai kitoks.

Aš taip pat susilaukiau “atmetimo reakcijos”. Nuo spalio 11 dienos pradedamas turas dėl referendumo parašų rinkimo – tai nėra joks pasipelnyti siekiantis renginys, tiesiog savanoriškas parašų rinkimas. Būtent šią akciją simboliškai pradėjome nuo senosios Žemaitijos sostinės – Tverų. Prieš tai pabandžiau paskelbti pranešimą, kad Tveruose nuo 12 val. iki 15 val. žmonės gali atvykti ir pasirašyti. Skelbimas nebuvo patvirtintas! Tverų kultūros namų direktorė (kuri visada šypsosi ir sveikinasi) pravažiavo automobiliu pro šalį ir apsimetė, kad nieko nevyksta. Gėda. Kitų žodžių negaliu rasti.

Tai kas sprendžia Tverų bendruomenės narių galimybę reikštis ir skelbtis jų pačių 9 metus veikiančioje grupėje? Kas nurodinėja Aurimui Puidokui, kuris galimai darbo metu užsiiminėja pašaliniais darbais? O gal tiems, kuriems leidžiama skelbtis ir skelbti pardavimų skelbimus, mokama pelno dalis (“otkatas”)?

Jeigu jau paskelbėte, kad “Skelbimai ir reklamos siekiančios pasipelnyti bus trinamos, o vartotojai blokuojami”, tai drauskite visiems, nes dabar vyksta bendruomenės diskriminacija. Siūlome gyventi draugiškai ir neskirstyti bendruomenės narių į savus ir ne savus. Jeigu jau norite, kad grupėje nebūtų komercinių skelbimų, tuomet neleiskite niekam, o dėl parašų rinkimo, tai šioje vietoje tiesiog parodėte dabartinei valdžiai nuolankumą ir tarnystę.

Tikėkimės, kad Aurimas Puidokas nėra toks pareigūnas, kuris, prisižiūrėjęs Holivudo filmų apie JAV šerifus (kurie dažnai valdo vietos miestelius) per daug susireikšmins ir, tikėkimės, netaps vietos “šerifu”, kuris miestelyje viską sprendžia.

Su meile Tverams,

Vaidas Žemaitis Lekstutis


Patiko? Pasidalinkite!