Patiko? Pasidalinkite!

Žmonės elgiasi taip, kaip elgėsi jų tėvai, tik vis dar prideda nuo savęs, todėl laidotuvės tapo geras pasipelnymo šaltinis laidojimo paslaugas teikiančioms firmoms, ir kruvina konkurencija tarp žmonių laidojančių savo artimuosius.

Kiekvienas stengiasi palaidoti savo artimą kuo įmantresnėse įkapėse, renkasi kuo prašmatnesne procesiją. Net duobės kasimas yra skirtingas ir skirtingai kainuojantis. O vainikų vainikėlių, krepšelių krepšeliukų, ir gėlių kalnai, kuriuos po kiek laiko išmeta į sąvartyną.

Šis straipsnis ne apie laidojimo mandrumus ir piniginį statusą. Šis straipsnis, apie tai, kad žmonės nebesupranta vainikų krepšelių ir kitų gėlių prasmės, ir reikalingumo. Kam naudojami smilkalai prie lavono.

Smilkalai, eglišakės, tujos, ir kiti augalai, naudojami kaip anti bakteriniai preparatai, kad nuo lavono einantys eteriniai aliejai ir nešantys įvairius virusus ir bakterijas, neužkrėstų atėjusiųjų palydėti į laidojimo vietą. Tas higienos reikalavimas atėjo iš labai senų laikų. Romos imperijos laikais, siautė įvairios epidemijos, nuo kurių mirdavo ištisi miestai. Štai tada ir buvo atrasti augalai, kurie stabdo užkratą, kurį platina lavonai. Had. Taip vadinosi vieta, kur buvo ištremiami užsikrėtę žmonės. Tai buvo žemuma, didelė luoma, aplink kuria degė laužai su smilkalais ir tarp jų stovėjo dideli augalų vainikai. Jie apsaugodavo likusią aplinką. Per augalų išskiriamą eterinį aliejų, negalėjo prasiskverbti bakterijos ir virusai , jie žūdavo. taip iš higieniškos aplinkos, liko tik paprotys, kuris virto laidotuvių puošimo ceremonija.

Bet šis straipsnis net ne apie lavonus. Lavonui nebepadėsi, padėti galima gyviesiems. Mūsuose yra augalų kurie yra antiseptiniai, anti bakteriniai ir net gydomieji. Eglės šakelių puokštė kambaryje, neleis susikaupti ir gyvuoti bakterijoms. Pušų šakelių puokštė, neleis gyventi virusams. Ypač dabar, kai yra gripo epideminis periodas, Jums tereikia, parsinešti iš miško keletą šakelių pušų ir eglių, ir kambaryje pamerkti į vazas.

Bus labai gaivus kvapas ir apsauga. Kurie neturi galimybės prisiskinti šakelių, yra pirkti pušų ir eglių ekstrakto. Sumaišote su vandeniu, įsipilate į bet koki purškimo buteliuką ir kelis kartus dienoje, papurškiate kambariuose, labai gerai apsisaugosite savo patalpas nuo ligų sukėlė jų.

Ričardas Auglys


Patiko? Pasidalinkite!