Patiko? Pasidalinkite!

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Butkevičius ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Aurimas Gaidžiūnas įregistravo Rinkliavų įstatymo pataisas, kurias priėmus mokykliniai autobusai savivaldybių stovėjimo aikštelėse galėtų būti statomi nemokamai.

Pasak Seimo nario A. Butkevičiaus, švietimo įstaigų vadovai skundžiasi, kad remiantis Rinkliavų įstatymu mokykliniams autobusams, kaip ir visiems kitiems automobiliams, už stovėjimą savivaldybių nustatytose mokamose automobilių stovėjimo aikštelių vietose yra taikomos vietinės rinkliavos.

„Mokykliniai autobusai laisvu nuo mokinių vežimo į mokyklas ir iš jų metu yra naudojami vežti mokinius į pažintines ir kultūrines išvykas, olimpiadas, konkursus, sporto varžybas, meninės raiškos bei kitus renginius. Iš regionų atvykus į Vilniaus miestą, Trakus ar kitas mokinių lankomas pažintines vietas, tenka susimokėti už mokyklinių autobusų statymą, neretai ir iškart už dvi vietas, arba mokinius išlaipinti tam nepritaikytose vietose, o tai kelia pavojų eismo saugumui. Aš manau, kad turėtume pakoreguoti Rinkliavų įstatymą ir numatyti mokykliniams autobusams išimtį – leisti jiems stovėti mokamose automobilių stovėjimo aikštelėse nemokamai, juk vaikų kultūrinė edukacija yra viešasis mūsų visų interesas“, – sako parlamentaras A. Butkevičius.

Įregistruotame projekte siūloma nustatyti, kad vietinė rinkliava už naudojimąsi savivaldybių tarybų nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti nebūtų taikoma mokykliniams autobusams.

Seime pritarus pasiūlymui, mokyklinius autobusus savivaldybių tarybų nustatytose nerezervuotose mokamose vietose būtų galima statyti nemokamai.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!