Iškyla į šį beprotišką atrakcioną, kurį vadiname gyvenimu, vieną gražią dieną gali smarkiai nuvarginti. Dar visai neseniai buvai aukštumoje, o dabar tenka pradėti viską iš pradžių. Visa ši nenuspėjama beprotybė gali daryti rimtą įtaką fizinei ir psichinei būklei. Kartais fizinis išsekimas toks stiprus, kad prarandamas tikėjimas rytojumi. Pats reikalingiausias žmogui dalykas tokiais momentais – poilsis.
Padaryti nedidelę pauzę poilsiui – nereiškia pasiduoti, nuleisti rankas, tai reiškia, kad nutarėte skirti laiko asmeniškai sau ir savo sveikatai.
Jeigu patiriate išvardintus simptomus, gali būti, kad jūsų gyvenime prasidėjo sudėtingas etapas. Neleiskite niekam išspausti iš jūsų paskutinių sulčių. Sustokite, atsikvėpkite ir pasikraukite baterijas. Pateikiame žadėtus fizinio ir psichinio išsekimo signalus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.
Lengvai susierzinate. Bejėgiškumas ir valios jėgų išsekimas verčia jus jausti vis didesnį susierzinimą. Tuo metu, kai reikia iš gyvenimo imti viską, pasinaudoti pačiu geriausiu, ką jis duoda, jums atrodo, kad kur kas saugiau vengti visų įmanomų kontaktų su išoriniu pasauliu. Nesmerkite savęs, tokių laikotarpių daug kam pasitaiko. Taip, tai labai nemalonu, tačiau neverta tuščiai švaistyti laiko. Pasistenkite padaryti pauzę ir padirbėti su savimi.
Neturite motyvacijos. Jaučiate, kad nebegalite atlikti vieno ar kito darbo. Iš visų jėgų stengiatės susirasti reikalingą motyvaciją, tačiau tų tikslų, kurie dar visai neseniai jus stimuliavo darbe šiuo metu jau nepakanka. Jums reikia pailsėti. Įkvėpimą rasti galite kur tik norite, jis gali užklupti netikėtai, tuo metu, kai visiškai nelaukiate.
Negalite atsikratyti nerimo. Dėl visiško išsekimo jaučiate vis didesnę ir didesnę įtampą. Tokie momentai dažnėja ir virsta nuolatine rutina. Nereikia bijoti. Pabandykite susikaupti, kad išsigydytumėte žaizdas. Praleiskite kurį laiką visiškoje ramybėje, vienumoje su savimi ir išsiaiškinkite, ko jums reikia iš gyvenimo.
Miego problemos. Vis dažniau nerandate sau vietos. Nuovargio jausmas neleidžia nusiraminti ir ramiai užmigti, prie visų problemų prisideda dar ir nemiga.
Nervina visiškai beprasmiški dalykai. Dėl padidėjusio jautrumo vis labiau nervinatės. Nusimenate dėl visiškai pašalinių ir nesvarbių dalykų. Užvedate pats save vos ne iki ašarų. Neleiskite sau kentėti. Suraskite laiko jėgoms atgauti. Viskas bus gerai.
Svaigsta galva, kankina šleikštulys. Vienas aiškiausių išsekimo požymių – nuolatinis galvos svaigimas ir šleikštulys. Kiekvieną kartą, kai žmogus artėja link nervų priepuolio, jo psichinė būsena atsiliepia ir fizinei. Suimkite save į rankas. Niekas už jus to nepadarys.
Ašaros be jokios priežasties. Kartais, kai prasideda nemalonus laikotarpis, gali pasirodyti, kad visas pasaulis nusiteikęs prieš mus. Jausmai sustiprėja, tampate superjautrus ir kiekviena smulkmena gali sukelti ašaras. Kai išsenkame psichiškai ir fiziškai, darosi labai sunku tvarkytis su sunkiomis situacijomis ir kasdieninis stresas vis stiprėja. Vienintelis mechanizmas, kurį naudoja organizmas apsivalymui – ašaros.
Jaučiatės nuo visko atitrūkęs. Apima savotiškas „komfortiškas paralyžius“. Nesijaučiate nei gerai, nei blogai. Visi jausmai pradingsta. Tai tas etapas, kai prarandama viltis ir kurio geriau nepasiekti. Jeigu pajausite kažką panašaus, tučtuojau darykite pauzę ir atsipalaiduokite. Pailsėkite. Jūs pajėgus įveikti bet kokias kliūtis. Tiesiog iš pradžių būtina pasirūpinti savimi.