Patiko? Pasidalinkite!

Europa turėtų gyventi be NATO diktato ir atkurti santykius su Rusija, pabrėžė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas, ragindamas „strategines diskusijas“ su Maskva dėl abipusių problemų.

„Europa … turi sukurti naujas pasitikėjimo ir saugumo taisykles su Rusija, o ne tik sutikti su NATO“ , – interviu Šveicarijos televizijos kanalui RTS sakė E.Macronas . „Reikia sukurti santykius tarp Europos ir Rusijos be tarpininkų“.

Atkreipdamas dėmesį į tai, kad yra nesutarimų tarp Maskvos ir Briuselio, ypač dėl Ukrainos, E.Macronas primygtinai reikalavo, kad Rusijos vaidmuo pasaulinėje politikoje būtų tinkamai įvertintas. Prancūzijos prezidentas pabrėžė, kad Europai reikia, jok Maskva išspręstų svarbiausius pasaulio saugumo klausimus, kaip tai sėkmingai Rusija padarė kovose su terorizmu Sirijoje.

„Turime turėti strategines diskusijas, todėl šią savaitę turėsiu, ilgą ir intensyvų pokalbį su Vladimiru Putinu, – pabrėžė E. Macronas. „Tarp mūsų yra nesutarimų, bet mes dirbame kartu.“

„Nebūtų sąžininga Rusiją palikti vien su Kinija“, – primindamas, kad Europa turėtų „niekada nepamiršti, kokią kainą [Sovietų Sąjunga] sumokėjo“ Antrojo pasaulinio karo metu, kad išlaisvintų žemyną iš nacistinės Vokietijos.

E. Macronas, pradėjus pirmininkauti Prancūzijai, atgaivino plataus užmojo planus sukurti bendrą ES karinę jėgą – tikrą „Europos kariuomenę“ – užtikrinti žemyno saugumui.

Prancūzijos lyderis taip pat paragino ES tapti labiau nepriklausomas nuo savo pagrindinių sąjungininkų kitoje Atlanto pusėje. Šitokie E. Macrono pasisakymai, taip pat sukėlė piktas JAV reakcijas.

rts.ch inf.


Patiko? Pasidalinkite!