Patiko? Pasidalinkite!

Prisiminkime ką prieš euro įvedimą mums kalbėjo tuometiniai specialistai ir aukščiausi šalies politikai.

2015m. „Gyventojai galvoja, kad kainos po euro įvedimo smarkiai kils, bet iš tiesų taip nėra. Valiutos pakeitimas turės nedidelį poveikį infliacijai – kainos didės iki 0,5 proc.“, – teigia banko „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, neigdamas nerimą, jog euro įvedimas augina kainas.

Štai ką kalbėjo LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė:

 

Štai ką rodo paskutinės atliktos žmonių (apklausa.lt) apklausos:

Kainų pokytis Eu

Ką žmonės šiandien palankiau vertina Litą ar Eurą:

Litas euras

Įvedus eurą, daugeliui Lietuvos žmonių gyvenimas iš tiesų pablogėjo, nors statistika tai rodo neženkliai, nes ji naudoja netinkamus vertinimo kriterijus. Taip teigia finansų analitikas Valdemaras Katkus. Pasak jo, Konkurencijos taryba (KT) turėtų išsiaiškinti, ar prekybos centrai nepasinaudojo euro įvedimu, norėdami gauti didesnį pelną.

Girdime Statistikos departamento atstovus, kurie nuolatos kalba, kad kainos krito daugiau nei kilo, tai susidaro toks įspūdis, kad departamento atstovai kalbama, tik kas jiems liepiama. Įžengę į parduotuvę pamatome kaip mirga euro kainos, tačiau ne vienas žmogus nepaprieštaraus, kad euro kainos lito atžvilgiu artėja vienas prie vieno.

Lietuva tokia nuostabi šalis, sakytume stebuklų šalis, kurioje politikai, analitikai ir kitokio plauko pasakoriai neneša jokios atsakomybės.

 

Juozas Antanavičius

 


Patiko? Pasidalinkite!