Patiko? Pasidalinkite!

“Oficialios derybos dėl konflikto Ukrainoje sprendimo gali vykti jau liepos mėnesį” – tokį pareiškimą pirmadienį paskelbė Vokietijos televizijos kanalas ARD, remdamasis šaltiniais.

ARD pranešė, kad šeštadienį Kopenhagoje „griežčiausioje paslaptyje“ įvyko tarptautinis susitikimas Ukrainos tema, kuriame dalyvavo Vakarų šalių diplomatai, taip pat Brazilijos, Indijos, Kinijos ir Pietų Afrikos atstovai. Televizijos kanalas pažymėjo, kad Vakarų tikslas buvo pasitelkti šių BRICS šalių paramą, kurios vis dar išlieka neutraliomis Ukrainos atžvilgiu. Derybos vyko Kijevo iniciatyva.

Birželio 23 dieną ES atstovė žurnalistams patvirtino, kad birželio 24 dieną Kopenhagoje Ukraina inicijavo Vakarų šalių atstovų susitikimą su pietų šalių kolegomis. Anksčiau Bloomberg, remdamasi šaltiniais, pranešė, kad JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake’as Sullivanas, Europos Komisijos atstovai, „Pietų Afrikos, Brazilijos ir Indijos pasiuntiniai“, taip pat „vienas iš pagrindinių Ukrainos pareigūnų“ turėtų dalyvauti derybose dėl karo nutraukimo Ukrainoje.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!